BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

Kvalifikace je zatím obestřena tajemstvím

Hokejové kraje pomalu spurtují do cíle, a na přetřes přichází otázka podoby soubojů o účast v ligové soutěži. Stejně jako každý rok, tak i letos si ČSLH dává na čas se zveřejněním podrobností a programu kvalifikačních klání. Prošel jsem web a další dostupné zdroje, stručný nástin o účastnících, podotýkám bez záruky, naleznete níže. Uvidíme co přinesou další dny.


Článek obsahuje komentářů

I letos se některé kraje do kvalifikace nezapojí, je zřejmé že vůle klubů zkusit vyšší soutěž je rok od roku nižší – ani to však zatím svazem nepohnulo a model II. ligy je snad nejvíce kritizovaným modelem soutěží v ČR. Defacto tak dochází k postupnému uzavírání této soutěže, což si nejsem jistý, jestli je to ku prospěchu hokejovému dění.

Níže uvedený seznam krajů je doplněn podle zjištěných informací a odhadů. Skutečnost může být jiná, jakmile se objeví detaily a podrobnosti, samozřejmě je zveřejním.

PRAHA: finále obstarají týmy Hvězdy Praha a Letců Letňany, oba tyto týmy by zřejmě vyšší soutěž zkusili, kvalifikace se tak asi zúčastní.
STŘEDOČESKÝ: zde se play-off terpve rozbíhá, nicméně odhaduji, že zástupce tohoto kraje by se měl zúčastnit, alespoň historicky tomu tak vždy bylo.
JIHOČESKÝ: také zde ještě není znám vítěz, play-off se hraje, ovšem tento kraj se stoprocentní jistotou zástupce do kvalifikace vyšle.
PLZEŇSKÝ: z tohoto kraje nemáme přiliš informací, historicky se tento kraj nezúčastňoval, zřejmě tomu bude stejně i letos.
KARLOVARSKÝ: zástupce tohoto kraje – HC Stadion Cheb – se kvalifikace zúčastní
ÚSTECKÝ: na severu Čech zatím nevíme, zda někdo do kvalifikace nastoupí
LIBERECKÝ: tento kraj se pravidelně kvalifikací zúčastňoval v podobě týmu z Lomnice n. Popelkou, pokud by zvítězli jiný celek, je účast zřejmě s otazníkem.
KRÁLOVÉHRADECKÝ: právo účasti v kvalifikaci získal vítěz ze Dvora Králové n. Labem, ovšem stanovisko klubu k účasti zatím neznáme
PARDUBICKÝ: zde je vše jasné, všechny kluby se účasti v kvalifikaci zřekly
VYSOČINA: soutěž se zde nehraje
JIŽNÍ MORAVA: moravské kluby kvalifikaci většinou obsazovaly, i když na stránkách klubů není žádná relevantní informace, která by nám vnesla více světla
ZLÍNSKÝ: i zde platí to, co v JM kraji
OLOMOUCKÝ: soutěž se neorganizuje, kluby startují v ostatních krajích, takže těžko odhadovat případný zájem o kvalifikaci
MORAVSKOSLEZSKÝ: i v tomto kraji předpokládám zájem o účast v kvalifikaci, určitě hokejisté Orlové se netají zájmem vrátit se do ligové soutěže.

Tolik zatím známé i neznámé informace. I tuto část sezony budeme pro Vás mapovat, článek bude aktualizován, jakmile budou dostupné další informace. Samozřejmě pokud máte nějaké informace, můžete se podělit v komentářích.


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 16. 2. 2016, 21:18 | Přečteno: 1511x | Kategorie: Kvalifikace 2015-16 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus