RegionHokej - Finále: Nové Město - Třebechovice
BK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC SkutečHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC Trutnov BHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový BydžovTJ Orli LanškrounTJ Sokol SemechniceTJ Spartak Nové Město nad Metují

Finále: Nové Město - Třebechovice

Nedělní podvečer určil na Hradecku dva týmy, jež spolu změří síly o titul krajského přeborníka. Jedním z nich je obhájce titulu z Nového Města, který dnes potřetí porazil Náchod a jeho vyzyvatelem se stali hráči Třebechovic, kteří dnes zdolali hokejisty Jaroměře. Finále se hraje na tři výhry a začíná 14. 2. 2010. Dnes byly také rozehrány zápasy play-out, do kterých lépe vstoupili Hronov a Nová Paka. Na Pardubicku dnes hokejisté dohráli základní část soutěže, která určila dvojice pro čtvrtfinále play-off. To začíná již tuto středu a hraje se na dvě vítězství. Vítězství v základní části nakonec uhájili hokejisté rezervy Chrudimi.

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Náchod – Nové Město 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) – konečný stav série 1:3
Domácí hokejisté chtěli dnes navázat na vysokou výhru z Nového Města, ale dnes si opět vylámali zuby na výtečném Bláhovi v brance. Na úvodní gól hostí z hole Vlčka sice dokázal odpovědět Hrabica, ale to bylo ze strany domácích vše. Jejich snaha končila v brankovišti a tak rozluštění tajenky přinesla 49', kdy se trefil Potůček. V závěrečné power-play pak stvrdil postup obhájce do finále Ježek.

Třebechovice – Jaroměř 4:3 na nájezdy (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0) – konečný stav série 3:1
Čtvrtý duel rozehráli lépe domácí hráči, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Hosté si již nemohli dovolit zaváhat a tak zvýšeným úsilím výsledek otočili a v 47. svítil na ukazateli stav 2:3. Domácí dokázali vzápětí vyrovnat a začala přetahovaná o vedoucí gól. Rozuzlení tak musely přinést až samostatné nájezdy. První nájezd proměnil domácí Polák, na což hosté odpověděli Hamáčkem. Další střelci ale měli vychýlenou mušku. Do finále tak poslal domácí celek znovu Polák a odstartoval tak oslavy z postupu.

PLAY-OUT

Hronov – Dvůr Králové 8:2 (1:1, 4:0, 3:1)
Po vyrovnané úvodní části se domácí rozstříleli a v prvním zápasu série play-out si připsali vysokou výhru. Dvůr tak bude muset k postupu stahovat šestigolové manko.

Opočno – Nová Paka 2:12 (0:4, 1:3, 1:5)
První zápas série měl jednoznačný průběh. Hosté na ledě koncertovali a počastovali domácí dvanáctkou. S předstihem si tak zřejmě zajistili postup do bojů o 5. místo.

PARDUBICKÝ KRAJ

Chrudim B – Chotěboř 6:4 (0:3, 2:1, 4:0)
Utkání mělo dvě rozdílné poloviny. Zatímco v první půlce zápasu si hosté vypracovali vedení 4:0, druhou polovinu opanoval vedoucí tým tabulky. Šestigólovou šnůrou otočili výsledek a potvrdili tak první místo v tabulce.

Litomyšl – Skuteč 16:6 (4:2, 8:1, 4:3)
Střelecký festival viděli diváci v Litomyšli, kam přijela poslední Skuteč. Od úvodních minut se rozpoutal uragán branek, celkem viděli diváci 22 úspěšných tref.

Choceň – Světlá n. Sáz. 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Hosté usilovali ještě o možné první místo v tabulce. V Chocni vedli již 3:0, domácí ale dokázali snížit na rozdíl branky a sahali po vyrovnání. Definitivu přinesl hostům až čtvrtý zásah 78 sekund před koncem zápasu.

Hlinsko – Mor. Třebová 6:7 na nájezdy (2:1, 1:3, 3:2 – 0:0, 0:1)
V utkání se oba týmy střídali ve vedení. V závěru šli domácí sice v 57' do vedení, ale hosté v power-play dokázali vyrovnat. Prodloužení nevneslo do výsledku jasno a tak o prémiovém bodu rozhodly až nájezdy. V nich měli přesnější mušku hosté.

Dnešním kolem byla uzavřena základní část krajské ligy Pardubického kraje, která určila nasazení týmů do II. části soutěže. Ta začíná již tuto středu 10. 2. 2010 a pořadí stanovilo tyto dvojice: