BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

Jak vypadá situace v ostatních regionech?

Hokejové krajské soutěže spějí rychlým tempem ke svému závěru a poznáme tak nové přeborníky svých regionů. Někteří z nich pak budou pokračovat v kvalifikačním zápolení o možnou účast ve třetí nejvyšší soutěži.


Článek obsahuje komentářů

Stejně jako v předchozích letech, tak ani letošek není výjimkou. Je začátek března, a my stále nevím formát případné kvalifikace. Prošel jsem si předchozí sezony, a letos si opravdu svaz dává načas. Můžeme tedy pouze odhadovat – pokud se potvrdí náznaky a indicie, které se dají na webu dohledat, budou zřejmě tři kvalifikační skupiny, což je rovněž podmíněno dostatečným počtem zůčastněných týmů. V krajích to vypadá následovně:

PRAHA – vítězem je celek HC TNP Praha, což jsou většinou hráči z loňského týmu Letňan. Tento celek by se měl kvalifikace zúčastnit.
STŘEDOČESKÝ – zde je v plném proudu semifinále, do něhož se probojovali týmy Benešova, Slaného, Čáslavi a Černošic. Zástupce tohoto kraje kvalifikaci takřka vždycky obsazoval, můžeme předpokládat, že tomu tak bude i letos.
JIHOČESKÝ – nového přeborníka poznáme až po play-off, právo účasti v kvalifikace získal vítěz základní části, kterým jsou hokejisté HC Strakonice. Podle známých informací by se měli Strakoničtí do kvalifikace zapojit.
PLZEŇSKÝ – v tomto kraji se hraje rovněž semifinále s týmy Domažlic, Třemošné, Kaznějova a Klatov B, v posledních letech se tento region kvalifikací neúčastnil, a zřejmě tomu tak bude i v letošní sezoně.
KARLOVARSKÝ – západ Čech je na prahu finále, ve kterém se střetnou týmy Chebu a Ostrova. Pokud zvítězí hokejisté Chebu, měli by se kvalifikace zúčastnit, stanovisko soupeře ke kvalifikaci nevíme.
ÚSTECKÝ – sever naší republiky má před sebou také finálovou sérii, kterou obstarají týmy Mostu a Loun. Most se netají snahou o návrat do republikové soutěže, i jejich protivník se již kvalifikace účastnil. Zástupce kraje se pravděpodobně kvalifikace zúčastní.
LIBERECKÝ – i druhý kraj na sever stojí před finálovým soubojem mezi Lomnicí a Turnovem. Tento kraj se kvalifikací zúčastňoval, ale zájem většinou měla právě pouze Lomnice. Stanovisko Turnova k účasti jsem nikde nevypátral, účast tohoto kraje je tedy s otazníkem.
KRÁLOVÉHRADECKÝ – finálová série mezi Jičínem a Třebechovicemi dnes odstartovala, podle předsezonních vyjádření neměl nikdo z kraje o účast v kvalifikaci zájem, nové informace zatím nemám, předpokládám, že kvalifikace se obejde bez zástupce z Královéhradecka.
PARDUBICKÝ – play-off má na programu semifinále, kde mají zatím nejlépe nakročeno obě Třebové. Právo účasti v kvalifikaci ale získal první tým po II. části soutěže, jímž se stali hokejisté HC Chrudim. Ti jako jediní před sezonou deklarovali zájem o účast v kvalifikaci, takže bychom je měli v této části sezony vidět.
VYSOČINA – zde se soutěž nehraje.
JIŽNÍ MORAVA – ve společné soutěži Jižní Moravy a Zlínska se teprve začalo s vyřazovací částí a to čtvrtfinále. Už v loňské sezoně se na Moravě kvalifikace nehrála, ani letos to nevypadá lépe, na klubových stránkách není nikde zmínka o zájmu změřit síly o postup výš.
MORAVSKOSLEZSKÝ – prvním finalistou soutěže jsou hráči ze Studénky, kteří čekají na soupeřem, jímž bude buď Orlová či Krnov. Orlová již loni soutěž vyhrála, měla možnost přímého postupu, následně ale nesehnala finance a tak z ligové účasti sešlo. Letos se ale netají touhou znovu postoupit a příští sezonu absolvovat ve II. lize.

Pokud se tedy potvrdí naše indicie, v české části by se kvalifikace mohlo zúčastnit až 7 týmů, což by při rozdělení do dvou skupin (Západ a Střed) znamenalo skupiny o 3 a 4 účastnících. Na Moravě to po roce opět vypadá na absenci kvalifikačních soubojů. Na oficiální potvrzení si ale budeme muset ještě počkat, snad si na svazu trochu pospíší.


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 2. 3. 2018, 19:05 | Přečteno: 659x | Kategorie: Kvalifikace 2017-18 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus