Do finále nakonec Jičín, na jihu mečbol obou týmů z Třebové

Až poslední pátý zápas rozhodl o složení finálové dvojice na Královéhradecku. Vítěz základní části v něm rozhodl o postupu do finále, kde změří síly s týmem Třebechovic. V baráži se dnes také lámal chleba, účast pro příští rok si zachovali hráči Opočna, kteří doma vysoko porazili Novou Paku, jež si tak příští rok zahraje o stupínek níže. V semifinále na Pardubicku se znovu radovaly oba celky z Třebové, které jsou tak jeden krok od vzájemného finálového souboje.

KLM HK, play-off, semifinále, 5. zápas

3:2
[3:5] – [3:1] – [3:4] – [6:5pp] – [6:3]

Rozhodující souboj začal pro Jičín šokem. Již po 8 sekundách šli totiž hosté do vedení. To však byl z jejich strany pouhý záblesk, pak však taktovku převzali domácí a tak to zůstalo až do závěrečné sirény. Ještě v úvodní třetině domácí skóre otočili a dál jej navyšovali. Hosté se snažili, ale vítěz základní části si postup do finále ujít nenechal.

Jičín 6:3 Nový Bydžov
Třetiny: 2:1, 3:0, 1:2. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3.

BARÁŽ O KLM – 5. kolo

V baráži zůstala k rozluštění jen jedna tajenka – kdo doprovodí Nové Město do KLM. Vzájemný souboj mezi dvěma aspiranty – Opočnem a Novou Pakou – se odehrál na ledě v Opočně. Zápas byl nakonec poměrně jasnou záležitostí Baronů, kteří tak uchovali příslušnost ke KLM, naopak hosty čeká nejnižší krajská soutěž – pokud bude v příštím ročníku zřízena.

Opočno – Nová Paka 6:1
Třetiny: 1:0, 2:1, 3:0. Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

Nové Město n. Met. – Trutnov B 6:1
Třetiny: ?. Vývoj utkání: ?

POŘADÍ:
1. Nové Město n. Met. 5/14 (25:7), 2. Opočno 5/9 (22:18)
, 3. Nová Paka 5/6 (21:26), 4. Trutnov B 5/1 (14:31).

KLM PU, play-off, semifinále, 2. zápas

2:0
[9:5] – [9:3]

Druhý semifinálový souboj v Litomyšli začali lépe hosté. Zakrátko si vypracovali tříbrankový náskok, ovšem ve druhé třetině se Litomyšl přiblížila dvakrát na rozdíl branky, vyrovnat se jim ani v jednom případě nepodařilo. A tak favorit trestala a ve třetí třetině vsítil další čtyři branky. I druhý duel tak skončil vysokou výhrou Kohoutů, jež dělí jedna výhra od finálové účasti.

Litomyšl 3:9 Česká Třebová
Třetiny: 1:3, 2:2, 0:4. Vývoj skóre: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:9.

0:2
[5:8] – [3:7]

I ve druhém semifinále je na koni Třebová, tentokrát Moravská. Zápas byl hodně podobný úvodnímu duelu v Hlinsku, jež i v tomto duelu mělo nakročeno k výhře, o kterou přišlo až v závěrečné třetině, kdy tentokrát inkasovalo pětkrát.

Moravská Třebová 7:3 Hlinsko
Třetiny: 1:2, 1:1, 5:0. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3, 7:3.

KLM PU, Pohár Vl. Martince, semifinále, 1. zápas

1:0
[4:3]

První pohárové semifinále zvládli v Chrudimi lépe domácí hráči. Cesta k výhře byla ale trnitá, domácí až do 50. minuty vedli o dvě branky a nic nasvědčovalo dramatu. Pak se hosté probudili a náskok domácím byl tentam. Vyrovnání probudilo domácí z letargie a v rychlém sledu přidali další dvě branky. Brod ještě snížil, to už do konce zbývalo pouhých 12 sekund.

Chrudim 4:3 Havlíčkův Brod
Třetiny: 2:0, 0:0, 2:3. Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

1:0
[4:2]

V Chotěboři se zápas také lámal ve třetí třetině. První dvě části nabídly zajímavou podívanou a vyrovnané skóre, když na každý úspěch domácích dokázali hosté odpovědět. Ve třetí části šla Chotěboř znovu do vedení, hosté nevyužili dvě příležitosti na vyrovnání a domácí stvrdili svoji výhru v power-play.

Chotěboř 4:2 Choceň
Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Napsáno: 28. 2. 2018, 22:31 | Přečteno: 495x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |