Jičín vybojoval pátý duel, na Pardubicku vyhrály obě Třebové

Vyřazovací část v obou krajích pokračuje rychlým tempem. Na Hradecku se hrálo čtvrté semifinále, ve kterém si vítěz základní části vybojoval rozhodující pátý duel. Současně pokračovala i baráž, po dnešku se z návratu do KLM raduje Nové Město. Pardubicko zahájilo semifinále, první duely zvládli lépe hokejisté obou Třebových, pohár dnes skončil pro hokejisty Světlé, postup slaví brodská rezerva.

KLM HK, play-off, semifinále, 4. zápas

2:2
[3:5] – [3:1] – [3:4] – [6:5pp]

Drama jako od Hitchcocka se podávalo dnes v Novém Bydžově. Domácí dlouho sahali po finále, měli k dispozici i dvougólové vedení, nakonec ale v poslední třetině vyrovnávali náskok hostí. Nastavený čas se hrál necelých sedm minut, pak se prosadili hosté a vynutili si pátý zápas na svém ledě ve středu, kde se definitivně rozhodne o soupeři Třebechovic ve finále.

Nový Bydžov 5:6pp Jičín
Třetiny: 3:1, 0:2, 2:2 – 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5 – 5:6.

BARÁŽ O KLM – 4. kolo

Hokejová baráž zná po dnešku prvního postupujícího, a to hráče Spartaku Nové Město nad Metují. Ti se vrací do KLM po dvou letech. Definitivu jim přinesla výhra nad týmem Opočna, která se zrodila již v první třetině a díky ní již nemohou skončit hůře než na druhé příčce. O zbylé postupové místo bude usilovat právě Opočno spolu s týmem Nové Paky, jež čeká ve středu vzájemný duel. Nová Paka si dnes připsala výhru v Trutnově nad místním B-týmem.

Trutnov B – Nová Paka 2:6
Třetiny: 1:1, 1:2, 0:3. Vývoj utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:6.

Nové Město n. Met. – Opočno 8:2
Třetiny: 5:0, 3:1, 0:1. Vývoj utkání: 8:0, 8:2.

POŘADÍ:
1. Nové Město n. Met. 4/11 (19:6), 2. Nová Paka 4/6 (20:20)
, 3. Opočno 4/6 (16:17), 4. Trutnov B 4/1 (13:25).

KLM PU, play-off, semifinále, 1. zápas

1:0
[9:5]

První vzájemný duel přinesl jasnou výhru domácího týmu. Necelých devět stovek diváků vidělo zejména v prvních dvou třetinách koncert domácích Kohoutů. Litomyšl se probudila až ve třetí třetině, kdy čtyřmi góly snížila na přijatelný rozdíl.

Česká Třebová 9:5 Litomyšl
Třetiny: 2:1, 5:0, 2:4. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 9:2, 9:5.

0:1
[5:8]

I druhé semifinále přineslo brankovou přestřelku, padlo jen o jednu branku méně než v České Třebové. V tomto zápase každý chvilku tahal pilku. Úvod patřil Slovanu, který si vytvořil tříbrankový náskok. Domácí jej ale dokázali vymazat a pak šli do dvoubrankového úniku sami. Následně přišli tří góly Slovanu v rozmezí 125 sekund a to byl obrat, ze kterého si Hlinsko již nevzpamatovalo.

Hlinsko 5:8 Moravská Třebová
Třetiny: 0:2, 4:1, 1:5. Vývoj skóre: 0:3, 5:3, 5:8.

KLM PU, Pohár Vl. Martince, předkolo, 3. zápas

1:2
[4:1] – [4:6] – [1:2pp]

Rozhodující zápas o postup do semifinále poháru se lámal až v prodloužení. Domácí Světlá neudržela těsný náskok a brodští junioři dokázali vyrovnat. Nastavený čas trval pouze 91 sekund, pak Brod vsítil druhý úspěch a může slavit postup do semifinále poháru proti Chrudimi. Pro Světlou tak dneškem skončila sezona.

Světlá n. Sáz. 1:2pp Havlíčkův Brod B
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:1. Vývoj skóre: 1:0, 1:1 – 1:2.

Napsáno: 25. 2. 2018, 20:58 | Přečteno: 554x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |