Semifinále si zahraje Litomyšl

Páté rozhodující semifinále zvládli lépe hokejisté Litomyšle a zahrají si tak v semifinále. Jejich soupeř naopak míří do pohárové soutěže. Hradecko již boje nejlepší čtveřice odstartovalo a první výhry v sérii mají na kontě týmy Bydžova a Třebechovic Druhým kolem pokračovala baráž o účast v KLM.

KLM PU, čtvrtfinále, 5. zápas

2:3
[5:2] – [3:4] – [2:4] – [6:0] – [1:3]

Necelé čtyři stovky diváků si nenechaly ujít rozhodující souboj o semifinále. Zápas začal lépe pro hosty, kteří se ujali vedení a domácí dlouho nemohli najít klíč ke svatyni hostí. Povedlo se jim to až v úvodu třetí třetiny, a tak se začínalo odznovu. Oba týmy měli k dispozici několik přesilovek, ale ani v nich nebyly úspěšné. Až v samém závěru zápasu se nečekaně prosadili hosté a vítěz základní části již nenašel odpověď. Z postupu se tak raduje Litomyšl, Chrudim si na svého soupeře v poháru ještě počká.

Chrudim 1:3 Litomyšl
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3.

DALŠÍ PROGRAM:
semifinále play-off:
Česká Třebová vs. Litomyšl, Hlinsko vs. Moravská Třebová
hrací termíny: 25. 2, 28. 2, 4. 3., 6. 3., 8. 3.

Pohár Vl. Martince – předkolo: Choceň vs. Polička, Světlá n. Sáz. vs. Havl. Brod B.
hrací termíny: 20. 2., 22. 2, 25. 2.

KLM HK, semifinále play-off, 1. zápas

0:1
[3:5]

Úvodní semifinále nepřineslo v první třetině žádnou branku i přes několik šancí na obou stranách. Góly přišly až po přestávce, dvakrát v krátkém sledu se radovali domácí a vypadalo to, že nakročí k první výhře. Opak byl ale pravdou, třígólová šňůra Bydžova znamenala obrat v zápase. Ve třetí části vítěz základní části vyrovnal, nerozhodný stav trval pouze pár minut, pak se opět prosadili hosté a čtvrtý gól je nasměroval k první výhře v sérii.

Jičín 3:5 Nový Bydžov
Třetiny: 0:0, 2:3, 1:2. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5.

1:0
[2:1pp]

Druhý zápas začal lépe pro hosty, kteří šli v polovině první třetiny do vedení, další branku však nepřidali, a poté se dostali ke slovu domácí. Ti ve druhé třetině vyrovnali, zbytek zápasu však patřil oběma gólmanům, u kterých končila snaha hráčů na obou stranách hřiště. Zápas tak pokračoval v nastavení a to po šesti minutách ukončili domácí vítěznou trefou.

Třebechovice 2:1pp Jaroměř
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 – 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1 – 2:1.

BARÁŽ O KLM, 2. kolo

Druhé barážové kolo proti sobě svedlo zástupce obou soutěží ve vzájemných zápasech. Soupeři z KLM se střetli v Nové Pace a první třetina byla jasně ve znamení domácího souboru. Jenže pak Baroni předvedli ukázkový obrat a pětigólová série domácí dokonale zmrazila. Sice vyprodukovali třetí branku, ovšem to bylo z jejich strany vše.
Zápas v Trutnově přinesl vyrovnaný mač, který se rozhodoval až v samostatných nájezdech. V předchozím průběhu domácí vedli, v závěru druhé třetiny hosté vyrovnali. Pak začala bitva o rozhodující branku, ta ale nepřišla ani ve zbytku hrací doby ani v prodloužení. Nájezdy pak zvládli lépe hosté.

Nová Paka – Opočno 3:5
Třetiny: 2:0, 0:3, 1:2. Vývoj utkání: 2:0, 2:5, 3:5.

Trutnov B – Nové Město n. Met. 1:2sn
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1.Vývoj utkání: 1:0, 1:1 – 1:2.

POŘADÍ:
1. Nové Město n. Met. 2/5 (6:2), 2. Nová Paka 2/3 (12:13)
, 3. Opočno 2/3 (6:7), 4. Trutnov B 2/1 (9:11).

Napsáno: 18. 2. 2018, 20:58 | Přečteno: 511x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |