Chrudim udržela naději, postup Kohoutů, na severu třetí duely

Série vyřazovacích zápasů v obou krajských ligách měly dnes na programu další dějství. Na Královéhradecku se radovali oba domácí celky, o semifinalistech se rozhodne netradičně v pátek. Pardubicko již zná třetího účastníka semifinále, díky vydařenému závěru se jím stali českotřebovští Kohouti. O posledním týmu rozhodne až pátý zápas v Chrudimi.

KLM PU, čtvrtfinále, 4. zápasy

2:2
[5:2] – [3:4] – [2:4] – [6:0]

Vítěz základní části udržel díky vysoké výhře naději na postup a vybojoval si rozhodující pátý zápas na svém ledě. V Litomyšli dnes o výsledku rozhodla druhá třetina, kdy krátce před polovinou utkání hosté během minuty odskočili na třígólový rozdíl, na to domácí nenašli odpověď. Jejich snaha končila na nepřesné koncovce, nebo na gólmanovi hostujícího týmu.

Litomyšl 0:6 Chrudim
Třetiny: 0:1, 0:3, 0:2. Vývoj skóre: 0:6

3:1
[8:4] – [2:3] – [7:2] – [5:4]

To druhý dnešní mač nabídl o poznání dramatičtější průběh. Jako první se radovali domácí hráči, Kohouti však ještě v úvodní desetiminutovce třikrát udeřili a vypadalo to na obrat v zápase. Ve druhé části ale přišlo na hosty „hluché“ období, Světlá se nejprve prosadila v oslabení a tato branka dala sklářům křídla, takže podruhé do šaten odcházeli domácí s jednobrankovým náskokem. Ve třetí části hosté opět zvedli hlavu, nicméně domácí měli možnost rozhodnout v 55., trestné střílení ale nevyužili a v závěru za toto zaváhaní draze zaplatili. Hosté totiž 118 sekund před koncem vyrovnali a pouhých 30 sekund před sirénou poslal Kohouty do semifinále Vlček. Ve zbylém čase již domácí nic nevymysleli a tak je čeká pohárové pokračování.

Světlá n. Sáz. 4:5 Česká Třebová
Třetiny: 1:3, 3:0, 0:2. Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.

KLM HK, play-off, čtvrtfinále, 2. zápas

1:1
[1:0pp] – [3:6]

Druhé čtvrtfinálové derby se dvě třetiny vyvíjelo lépe pro hosty, kteří měli k dispozici luxusní tříbrankový náskok a byli jednou nohou v semifinále. Hrubě ale nezvládli poslední třetinu, ve které čtyřikrát inkasovali. K obratu zavelel nestárnoucí Ježek, který nejprve vyrovnal, a za pár okamžiku překlopil vedení na stranu Náchoda. A když takřka vzápětí se Náchod radoval popáté, bylo jasné, že se zápasová série vrátí k rozhodujícímu utkání do Jaroměře.

Náchod 6:3 Jaroměř
Třetiny: 0:2, 2:1, 4:0. Průběh utkání: 0:3, 6:3.

1:1
[5:3] – [1:6]

I ve druhém čtvrtfinále se radovali domácí a vybojovali rozhodující třetí mač. Na rozdíl od zápasu v Náchodě, zde měli domácí vývoj pevně v rukách a postupem času svůj náskok navyšovali. Hosté tentokrát neměli svůj den, a vyprodukovali pouze jednu branku, která v konečném účtování vůbec nic neřešila.

Hronov 6:1 Nový Bydžov
Třetiny: 2:0, 2:1, 2:0 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Napsáno: 14. 2. 2018, 22:17 | Přečteno: 436x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |