Předposlední kolo rozluštilo dvě tajenky

Středeční kolo bylo již sedmadvacátým dějstvím v letošní sezoně. A až teprve toto kolo určilo definitivně šestici týmů pro play-off a dva celky, které změří své síly v baráži s týmy Nového Města a Trutnova B. Po roce si zopakují baráž hokejisté Nové Paky, jenž doplní poslední Opočno. Na opačném pólu tabulky je jasné, že druhým semifinalistou se stal tým Třebechovic. Konečné pořadí tabulky a program play-off určí až poslední, nedělní kolo.

KLM HK, 27. kolo

Pozornost fanoušků byla dnes upřena zejména do Třebechovic, kde Nová Paka odvracela účast v baráži. Nadějný vývoj zápasu ale hosté nedotáhli do vítězného konce, naopak domácí krátce po zahájení třetí třetiny šli do vedení a to uhájili. Porážka tak Novou Paku po roce opět posílá do prolínací soutěže o účast v příštím ročníku KLM.
Ve svízelné situaci byl i loňský finalista z Náchoda, ten ale dvě třetiny držel otěže zápasu v Jaroměři ve svých rukou. Domácí však předvedli již poněkolikáté v této sezoně dokonalý obrat, hosté v závěru zachraňovali stěží bod. Nastavení pak přihrálo prémiový bod Jaroměři, Náchod nemusí ale smutnit, i jeden bod mu stačil k potvrzení účasti v play-off.
Vyřazovací část si zahrají i hokejisté Hronova, byť v dnešním duelu s Jičínem tahali celý zápas za kratší konec. Hosté v průběhu druhé třetiny utekli domácím o tři branky, ale ani tento náskok jim nestačil k výhře za tři body. Zlepšeným výkonem Hronov vyrovnal, zápas se rozhodoval v dovednostní soutěži, kterou lépe zvládli Jičínští.
Poslední Opočno se představilo v Novém Bydžově. Domácí neponechali nic náhodě a již v první třetině si vybudovali dostatečný náskok. Zbytek zápasu se pak již dohrával, Baroni ve třetí části využili několika zaváhání domácích a odvrátili tak hrozící debakl. Výhra domácímu Stadionu hodně přiblížila konečné třetí místo po základní části.

Jaroměř 6:5pp Náchod
Třetiny: 1:2, 1:2, 3:1 – 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4, 5:5 – 6:5.

Třebechovice 3:1 Nová Paka
Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Hronov 3:4sn Jičín
Třetiny: 0:0, 1:3, 2:0 – 0:0, 0:1. Průběh utkání: 0:3, 3:3 – 3:4.

Nový Bydžov 9:5 Opočno
Třetiny: 4:0, 4:2, 1:3. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2, 8:2,, 8:4, 9:4, 9:5.

Napsáno: 31. 1. 2018, 21:55 | Přečteno: 313x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |