První novoroční kolo patřilo hostům

Po krátké vánoční přestávce opět pokračovaly obě krajské ligy. Hradecko mělo na programu již dvacáté dějství, které kompletně patřilo hostujícím týmům. Překvapením je zejména vysoká domácí prohra Jičína. V jižní části kraje byl odložen duel v Hlinsku, šlágr v České Třebové opanovali hráči vedoucí Chrudimi.

KLM HK, 20. kolo

Hodně nečekanou novoroční sprchu zažili hokejisté Jičína. Ti sice nejprve dokázali bleskurychle vymazat dvoubrankové vedení Hronova, byla to však z jejich strany labutí píseň. Až do konce duelu totiž skórovali pouze hosté, kteří si připsali nečekaně vysokou výhru.
Další body pro hosty přinesl mač v Náchodě. V derby se představili hokejisté z Jaroměře, jenž v hned v první třetině zaskočili Náchod čtyřmi zásahy. Ti se sice oklepali, snížili, Jaroměř si však výhru nedala vzít a veze si velmi cenné body v tabulce.
Nová Paka před vánoci zvedla hlavu a dokázala se vymotat z barážových příček. V nastaveném trendu chtěli domácí pokračovat i dnes, ale na Třebechovice si nepřišli. Hosté totiž v první desetiminutovce druhé třetiny třikrát dopravili puk do branky a to byl rozhodující úsek utkání. Snaha Paky již k obratu v utkání nevedla.
Poslední Baroni vyzvali novobydžovský Stadion, proti kterému zaznamenali jednu ze dvou výher v sezoně. I první třetina naznačovala, že by se historie mohla opakovat. Stadion se ve druhé části probudil a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Třetí třetina přinesla domácím dva góly a byli opět na dostřel. Výhru si hosté nedali vzít, v závěru přidali další tři úspěchy.

Jičín 2:8 Hronov
Třetiny: 2:4, 0:1, 0:3. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:8.

Náchod 2:5 Jaroměř
Třetiny: 1:4, 1:0, 0:1.Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

Nová Paka 3:6 Třebechovice
Třetiny: 1:2, 0:3, 2:1.Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:6.

Opočno 4:8 Nový Bydžov
Třetiny: 2:0, 0:5, 2:3. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 4:5, 4:8.

KLM PU, skupina 1–6, 3. kolo

Hodně nečekaný úvod měl tahák kola v České Třebové. Po čtrnácti minutách hosté vedli o tři branky, vyhnali domácího brankáře na střídačku a pět stovek diváků kroutilo nevěřícně hlavou. Zkraje druhé části se Kohouti vrátili do zápasu díky dvěma slepeným brankám, další komplikace vedoucí
tým nedovolil a utkání dotáhl do vítězné koncovky.
Na druhou příčku se vrátili hokejisté Chotěboře, kteří si dnes poradili s celkem Chocně. Výsledek se zrodil v první polovině utkání, v tomto úseku si domácí vytvořili tříbrankový náskok. Pak si Spartak korigoval, na zisk bodů to tentokrát nestačilo.

Česká Třebová 2:5 Chrudim
Třetiny: 0:3, 2:0, 0:2. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

Chotěboř 6:4 Choceň
Třetiny: 2:0, 2:2, 2:2. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:4.

Hlinsko vs. Moravská Třebová
Zápas odložen pro havárii trafostanice v Hlinsku, bude určen náhradní termín.

Napsáno: 3. 1. 2018, 19:45 | Přečteno: 314x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |