Opočno šokovalo Hronov, Kohouti přetlačili Chotěboř

Poslední listopadové kolo přineslo hodně dramatické a někdy i šokující příběhy. Jeden takový napsali hokejisté Opočna, kteří dokonale zaskočili Hronov na jeho ledě. Nečekali se rovněž vysoké výhry Bydžova a Nové Paky. Na jihu předvedli mohutný obrat hokejisté České Třebové, Moravská poměrně snadno vyprovodila tým z Hlinska.

KLM HK, 14. kolo

První polovina základní části napsala dnes poslední článek. A bylo hodně zajímavé. V Hronově domácí hráči nejprve dvakrát skórovali, jenže druhou třetinu by asi nejraději vymazali z paměti. Baroni jim totiž nasypali sedm branek, Hronov tak zažil opačnou situaci, neboť v listopadové dohrávce vsítil sedm gólů za třetinu Bydžovu. A i když třetí část byla ve znamení náporu, ztrátu domácí už nedohnali.
Další výhra hostů se zrodila kousek jižněji v Náchodě. Úvod sice patřil domácím, kteří se ujali rychle vedení, pak však přišla šestibranková šňůra Bydžova, což rozhodlo. Snaha domácích o korekci vyšla vniveč, Stadion si tak veze důležité body.
A do třetice vysoká výhra, tu tentokrát spatřila Nová Paka. Domácí se zatím trápí, ale i sok z Jaroměře na tom není o mnoho lépe. Dvě třetiny vyrovnaného hokeje se ve třetí části změnily ve střelecký koncert domácích, hosté si tak domů vezou sedmibrankovou nadílku.
Souboj prvních dvou týmů v tabulce se v Jičíně lámal na začátku třetí třetiny. Po 22 sekundách totiž domácí přidali třetí zásah, a to se ukázalo jako rozhodující. Třebechovice sice snížili, krátce na to však inkasovali znovu a na další korekci již hosté neměli sílu. Jičín tak odskočil svému soupeři na čtyřbodový rozdíl.

Hronov 6:8 Opočno
Třetiny: 2:0, 1:7, 3:1. Průběh utkání: 2:0, 2:6, 3:6, 3:7, 6:7, 6:8.

Náchod 2:8 Nový Bydžov
Třetiny: 1:3, 0:3, 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:8.

Nová Paka 7:0 Jaroměř
Třetiny: 1:0, 1:0, 5:0. Průběh utkání: 7:0.

Jičín 6:2 Třebechovice
Třetiny: 1:0, 1:0, 4:2. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.

KLM PU, 18. kolo

Magnet kola se hrál v České Třebové. A tam Chotěboř dvě třetiny potvrzovala své postavení a po dvou třetinách měla k dispozici dvoubrankový náskok. Ovšem třetí část přinesla velký obrat. Kohouti se nadechli k náporu a výsledkem byly čtyři puky v síti hostů. Body tak zůstaly na domácím ledě.
Další tým z čela tabulky měl dnes jednoduchou pozici na ledě poslední Ledče. Hned v první části se hosté uklidnili pěti góly a zbytek se již v poklidu dohrál. Domácí si připsali další inkasovanou dvanáctku na své konto.
Veledůležitý souboj o šestou příčku se hrál v Chocni. Domácí Spartak přivítal skláře ze Světlé, hrálo se tak rovnou o šest bodů. Zápas sliboval drama, nicméně Spartak zaskočil soupeře třemi góly v první třetině. Hosté se dlouho nemohli prosadit, čestný úspěch si připsali až ve třetí části, jejich branka již ale nic neřešila.
Polička změřila síly s hokejisty nedaleké Litomyšle a v tomto derby každý chvilku tahá pilku. Do vedení jdou hosté, načež domácí ve druhé části vývoj otáčí, aby ve třetí části si vedení vzali zpět hosté. Snaha domácích o vyrovnání se nedaří, body si tak odváží hosté.
Těžký zápas očekávali fanoušci v Moravské Třebové. Hlinsko totiž v posledním kole vyřídilo českotřebovské Kohouty a dělalo si určitě zálusk na další body. Utkání bylo ale plně v režii Slovanu, který hrál ve velké pohodě, předvedl koncentrovaný výkon a Hlinsko se prosadilo až za stavu 0:10.

Česká Třebová 6:4 Chotěboř
Třetiny: 0:1, 2:3, 4:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 6:4.

Ledeč n. Sáz. 1:12 Chrudim
Třetiny: 0:5, 1:2, 0:5. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:12.

Choceň 6:1 Světlá n. Sáz.
Třetiny: 3:0, 2:0, 1:1. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

Polička 3:4 Litomyšl
Třetiny: 0:1, 3:0, 0:3. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.

Moravská Třebová 10:3 Hlinsko
Třetiny: 3:0, 4:0, 3:3. Průběh utkání: 10:0, 10:3.

Napsáno: 29. 11. 2017, 21:21 | Přečteno: 359x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |