Dramatické souboje v obou krajích

Poslední listopadové nedělní kolo přineslo opět zajímavé a dramatické souboje. Na Hradecku to byly zejména duely v Jaroměři, Třebechovicích a Hronově, jižní část kraje viděla drama v Chrudimi. Nečekaly se rozhodně prohry České Třebové a Chocně, další zaváhání potkalo i Světlou.

KLM HK, 13. kolo

Hodně vypjatý duel viděla Jaroměř, kde v okresním derby změřili síly domácí s hokejisty Náchoda. Od úvodu měli více hry hosté, kteří si vypracovali dvoubrankové vedení, a i když domácí snížili, tak si Náchodští náskok udržovali. Až v polovině zápasu se vývoj otočil a ještě do druhé přestávky domácí vyrovnali hru i skóre. Vítěze určila třetí třetina, kdy domácí nevyužili své přiležitosti a hosté trestali.
Hronov doma drtí jednoho soupeře za druhým, dnes na něj čekal tvrdý oříšek v podobě týmu z Jičína. WIKOW se sice ujal vedení, s přehledem hrající hosté postupně skóre otočili. Domácí se ve třetí části přiblížili na rozdíl branky, Jičín však vedení udržel a potvrdil své postavení v tabulce.
Další tým z čela tabulky přivítal na svém ledě hokejisté Nové Paky, kteří se naopak krčí u dna. První polovina měla očekávaný průběh, domácí favorit třikrát překonal gólmana hostí a zdálo se vše jasné. Hosty nakopla úvodní branka a zvýšené úsilí přineslo ovoce v podobě vyrovnání. Ještě jednou sice Třebechovice vedli, ke třem bodům to ale nakonec nevedlo. Hosté srovnali a v prodloužení zaznamenali vítězný zásah.
Poslední zápas v Bydžově byl vyrovnaný pouze v úvodní třetině. Pak domácí Stadion navýšil svůj náskok a protože hrál obezřetně v obraně, hosté neměli příliš možností ke korekci skóre.

Jaroměř 4:7 Náchod
Třetiny: 1:2, 3:2, 0:3. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:7.

Hronov 2:4 Jičín
Třetiny: 1:2, 0:1, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Třebechovice 4:5pp Nová Paka
Třetiny: 1:0, 2:3, 1:1 – 0:1. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4 – 4:5.

Nový Bydžov 8:3 Opočno
Třetiny: 2:1, 2:1, 4:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:3, 8:3.

KLM PU, 17. kolo

Magnet kola přinesla divákům velké drama. První třetina byla jasně pod taktovkou domácích, kteří si vypracovali třígólové vedení a nezdálo se, že by mělo dojít k obratu. Jenže od druhé třetiny se obraz hry změnil, domácí pálili své šance a Slovan dokázal vyrovnat. Třetí třetina poslala poprvé hosty do vedení, domácí ještě dokázali dvakrát srovnat krok, prodloužení ale přineslo radost hostům. Chrudimští si tak mohou drbat hlavy.
Vedoucí Chotěboř čekal těžký duel na ledě Světlé, která usiluje o postup do lepší šestky. Začátek vypadal pro skláře slibně, postupem času se ale projevila pohoda hostí, kteří postupně otočili skóre ve svůj prospěch a dále jej navyšovali. Světlá stihla pouze korigovat, k bodům to však již nevedlo.
Vzhůru tabulkou se dere Hlinsko. Dnešní kolo mu v přímém souboji o třetí příčku postavilo do cesty českotřebovské Kohouty. Podobně jako v předchozím domácím souboji se Světlou si domácí rozhodující momenty schovali na druhou třetinu. V ní totiž čtyřikrát překonali gólmana hostí. Kohouti dnes neměli svůj den a vezou si domů nečekaně vysokou porážku.
V Poličce se představil tým z Chocně, na jehož lavičce strávil několik sezon současný kouč domácího Spartaku. Diváci viděli souboj, jehož ozdobou byly výkony obou gólmanů. Hosté se sice ujali vedení, domácí do druhé sirény zápas otočili. Třetí třetina přinesla radost Poličce, jež v závěru stvrdila svoji výhru třetím gólem.
Derby Vysočiny v Havlíčkově Brodě bylo vyrovnané jen v první desetiminutovce. Domácí pak hostům odskočili na dvoubrankový rozdíl, definitivní mat přinesla až druhá třetina, jež nabídla divákům pět puků v síti Ledče. Nakonec Brodští načepovali hostům další „dvanáctku“.

Chrudim 6:7pp Moravská Třebová
Třetiny: 4:1, 0:3, 2:2 – 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6 – 6:7.

Světlá n. Sáz. 2:5 Chotěboř
Třetiny: 1:1, 0:3, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

Hlinsko 8:2 Česká Třebová
Třetiny: 2:0, 4:1, 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2, 8:2.

Polička 3:1 Choceň
Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Havlíčkův Brod B 12:2 Ledeč n. Sáz.
Třetiny: 3:1, 5:0, 4:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1, 8:2, 12:2.

Napsáno: 26. 11. 2017, 21:11 | Přečteno: 320x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |