Krajská liga má za sebou další kolo, více se dařilo domácím

Dvanáctý listopadový den byl vyhrazen soubojům v KLM. Na Hradecku první tři celky nezískaly ani bod, tabulka se díky tomu malinko vyrovnala. Pardubicko vidělo reprízu jarního finále, ve které se více dařilo českotřebovským Kohoutům, do čela se prozatím vrátila Chotěboř, neboť Chrudim dnes měla volno. Ve třech zápase se brankářům podařilo udržet čistá konta.

KLM HK, 10. kolo

Nejočekávanějším duelem byl zápas v Náchodě, kam přicestoval druhý tým soutěže z Jičína. Loňský finalista zatím nenaplňuje své ambice, ale dnes se raduje z důležité výhry. Po vyrovnaném úvodu totiž o výsledku rozhodla druhá dvacetiminutovka, ve které se domácí třikrát radovali z gólu. V poslední části usilovali hosté o zvrat, jejich snaha stačila pouze na korekci skóre.
Dosud vedoucí Třebechovice přijeli do Hronova s cílem upevnit postavení na čele. Domácí čeká šňůra domácích zápasů, a ve vyrovnaném duelu viděli diváci pouhé tři góly. K radosti domácích bylo více puků v síti hostí, kteří tak nenavýšili svůj náskok na čele.
Na opačném pólu tabulky začíná ztrácet nováček z Opočna. Ten měl dnes šanci přiblížit se svém nejbližšímu sousedu v tabulce z Nové Paky. Jenže snaha hostí o body dostala trhliny hned v první třetině, kdy si domácí vypracovali dvoubrankový náskok. I ve druhé části se Novopačtí dvakrát radovali, bylo o výsledku víceméně jasno. Poslední třetina se nesla ve střeleckém festivalu, diváci viděli rovných 7 branek.
Třetinu snů předvedla na domácím ledě Jaroměř proti Bydžovu. Výsledkem toho bylo čtyřbrankové vedení, které ve druhé třetině domácí ještě vyšperkovali. Před poslední části se zdálo vše jasné, ovšem Bydžov nerezignoval a bezezbytku využil mdlého závěru a nedisciplinovanosti domácích. Ti svému sokovi nabízeli početní výhody a hosté jej trestali. Výhru Jaroměř uhájila, ale vše mohlo dopadnout úplně jinak.

Náchod 6:4 Jičín
Třetiny: 2:2, 3:1, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.

Nová Paka 10:3 Opočno
Třetiny: 3:1, 2:0, 5:2. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:3, 10:3.

Hronov 2:1 Třebechovice
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Jaroměř 7:5 Nový Bydžov
Třetiny: 5:1, 2:1, 0:3. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:5.

KLM PU, 13. kolo

Tahákem kola se dalo nazvat měření sil v České Třebové. Místní Kohouty vyzvali na souboj skláři ze Světlé, jednalo se tak o reprízu finále z jara letošního roku. Diváci sledovali zajímavý a vyrovnaný zápas, jehož ozdobou byly výkony gólmanů. K radosti necelých šesti stovek diváků se Kohouti přecejen dokázali třikrát prosadit a mohli tak po siréně slavit zisk důležitých bodů.
Do čela se po dnešku vyhoupla zpět Chotěboř, která využila volného losu dosud vedoucí Chrudimi. K tomu ji pomohlo vítězství nad omlazeným týmem Litomyšle, jenž vzdoroval pouze v úvodní třetině. Od druhé části měli domácí taktovku pevně v rukou a výsledkem je jasná výhra.
Derby svitavského okresu se hrálo v Moravské Třebové. Ta hostila nevyzpytatelného a nepříjemného soka z nedaleké Poličky. První zápas v Poličce skončil nevídanou přestřelkou (10:8) a Slovan si dnes musel dávat velký pozor na nebezpečné brejky soupeře. A protože si tyto situace dokázal pohlídat, a vepředu dokázal pětkrát pokořit gólmana hostí, může si naplno oddychnout.
Zbylé dva zápasy patřily hostujícím týmům. Hlinsko na ledě v havlíčkobrodské Kotlině si nejprve přišlo o dvougólové vedení, pak ale převzalo od druhé části otěže zápasu do svých rukou a veze si další výhru, jež potvrdila jeho postavení v popředí tabulky. Poslední Ledeč držela nadějný výsledek proti Chocni také pouze v první dvacetiminutovce, pak se naplno projevila větší hokejovost hostí, kteří nastříleli domácím deset branek.

Chotěboř 7:1 Litomyšl
Třetiny: 3:1, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

Česká Třebová 3:0 Světlá n. Sáz.
Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0. Průběh utkání: 3:0.

Moravská Třebová 5:0 Polička
Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0. Průběh utkání: 5:0.

Havlíčkův Brod B 2:5 Hlinsko
Třetiny: 2:2, 0:1, 0:2. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Ledeč n. Sáz. 0:10 Choceň
Třetiny: 0:2, 0:3, 0:5. Průběh utkání: 0:10.

Napsáno: 12. 11. 2017, 20:17 | Přečteno: 334x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |