KLM na Pardubicku zahájila druhou polovinu základní části

Středeční program KLM se smrskl na pouhých pět zápasů. Hrálo se totiž pouze v jižní části bývalého Východočeského kraje, čímž hokejisté zahájili odvetné souboje základní části. Výsledkově se dnes opět dařilo hostujícím týmům, domácí si připsali pouze jedinou výhru.

KLM PU, 12. kolo

Jedinou výhru domácích barev dnes viděli diváci ve Světlé. Jenže k jejich údivu se v úvodu lépe prezentovali hosté z Ledče, kteří se ujali vedení. Odpověď domácích na sebe nenechala čekat a do první sirény otočili vývoj ve svůj prospěch. Od druhé třetiny domácí převzali inicaitivu naplno a to se následně projevilo i ve skóre.
V Poličce se představili Kohouti z České Třebové a stejně jako v prvním vzájemném duelu se na výhru velmi napracovali. Domácí Spartak nebyl vůbec odevzdaným soupeřem, hosté se do sedla dostala v samém závěru druhé třetiny, kdy šli poprvé do vedení. A když ve třetí části náskok upevnili, dovedli zápas ke třem bodům.
Lídr z Chrudimi přijel do havlíčkobrodské Kotliny. Oba týmy se dlouho nemohli brankově prosadit, až se krátce před polovinou zápasu dvakrát radovali hosté. Domácí se sice snažili o návrat do zápasu, jejich situace není vůbec luxusní, jenže Chrudimští ukázali, že v čele nejsou náhodou. Trpělivou hrou si počkali na své šance a v koncovce si věděli rady. Upevnili si tak postavení na čele.
Tam jim zatím zdatně sekunduje tým z Chotěboře. Ten zavítal na led Chocně, které se v posledním období na vlastním ledě vůbec nedaří. A tápání Spartaku pokračovalo i dnes. Hosté dokázali bezezbytku využít nabídnuté příliežitosti, domácí se sice dvakrát přiblížili na rozdíl gólu, ale takřka vzápětí jim hosté znovu odskočili. Choceň se tak propadla na sedmou příčku, hosté drží druhou pozici se sedmibodovým náskokem na třetího.
Poslední zápas v Litomyšli byl rozhodnut již v úvodní třetině. Hosté z Hlinska totiž domácí vůbec nešetřili a hned v první dvacetiminutovce čtyřikrát dopravili puk do jejich branky. Litomyšl marně hledala cestu k úspěchu, za to hosté trestali pátou brankou. Až pak si domácí fanoušci mohli zakřičet radostí, na konci utkání se však radovali hosté.

Světlá n. Sáz. 13:2 Ledeč n. Sáz.
Třetiny: 3:1, 4:1, 6:0. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2, 13:2.

Polička 3:5 Česká Třebová
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 3:5.

Havlíčkův Brod B 1:5 Chrudim
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:3. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Choceň 2:4 Chotěboř
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Litomyšl 2:5 Hlinsko
Třetiny: 0:4, 1:1, 1:0. Průběh utkání 0:5, 2:5.

Napsáno: 8. 11. 2017, 22:04 | Přečteno: 226x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |