První body Náchoda, na jihu již nikdo bez bodu

Středeční dění na krajském ledě obsahovalo kompletní program, tj. devět zápasů. Hradecko vidělo první výhru Náchoda v sezoně, šlágr kola zvládl Jičín, který je v čele bez ztráty bodu. Na Pardubicku absolvovala další těžký direkt Ledeč, jež inkasovala 11 branek od brodské rezervy. Ta naopak rovněž slaví první body v sezoně. Čelo patří nadále Chotěboři, ta si dnes poradila se Světlou.

KLM HK, 5. kolo

Hokejisté Jičína zvládli bezchybně i pátý zápas letošní sezony a nadále se vyhřívají na čele tabulky. Dnes je čekal těžký mač v Bydžově, kterému se letos také velmi daří. Potvrzovali to od úvodu, kdy se ujali vedení, jež drželi až do 25. minuty. Jičín následně srovnal krok, a ve třetí třetině šli hosté do vedení. Stadion ještě odpověděl, ale na dvě branky v rozmezí 58 sekund již v závěru odpovědět nedokázal.
První body slaví Náchod. Ten zavítal na led posledního Opočna. Baroni jsou zatím bez bodu a dnes rovněž vyšli naprázdno. Přitom až do poloviny utkání svítily na ukazateli dvě nuly, Náchodu pak stačilo 39 sekund k dvěma zásahům, jež určily ráz pro zbytek utkání.
Předsezonní ambice zatím nenaplňuje Nová Paka. Týmu se nedaří a propadá tabulkou. I dnes nevyužili Novopačtí domácí prostředí a přenechali body hostům z Hronova. Ti bezezbytku využili výpadku soupeře ve druhé třetině a tři góly znamenaly nakonec i tři body.
Poslední duel se hrál v Třebechovicích. Zápas tradičních rivalů pro sebe ukořistili domácí, jež se mohli spolehnout na bezchybný výkon gólmana. Hosté z Jaroměře měli mušku notně vychýlenou a tak se ani jednou v zápase neradovali z dosažené branky.

Opočno 1:6 Náchod
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:4. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

Nový Bydžov 2:5 Jičín
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:4. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

Nová Paka 1:5 Hronov
Třetiny: 0:1, 0:3, 1:1. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Třebechovice 4:0 Jaroměř
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Průběh utkání: 4:0.

KLM PU, 6. kolo

Těžké chvíle prožívá tým z Ledče. Již v posledním kole na hřišti soupeře čelil zraněními zdecimovaný tým kanonádě Moravské Třebové a dnes situace opakovala pro změnu na domácím ledě, kdy si pochutnala brodská rezerva a radovala se nejen z prvních bodů, ale i z jedenácti branek.
Jeden z taháků kola se hrál v Chotěboři, kde se v derby utkali domácí – vedoucí tým tabulky – s týmem Světlé n. Sázavou. Když hosté po devíti minutách vedli již o tři branky, na domácí by nevsadil vůbec nikdo. Ovšem Chotěboř již v této sezoně několikrát zápas naprosto otočila a také dnes se jí to podařilo. Šňůra šesti branek zaskočila soupeře natolik, že se sice korigoval, ale na obrat to již nestačilo.
Těžký duel má za sebou Česká Třebová, jež v domácím prostředí změřila síly s Hlinskem, jež letos předvádí velmi slušné výkony. Hosté se hned na začátku rychle rozkoukali a během 14 sekund si vytvořili dvoubrankový náskok. Kohouti se ještě do sirény oklepali ze šoku a povedlo se jim skóre obrátit. Hosté se však drželi stále na dostřel, o výhře Třebové rozhodla až šestá branky v polovině třetí části.
Tabulkou nenápadně stoupá tým z Chocně. Jeho síly dnes okusil tým z Poličky. Ten se až do poloviny zápasu držel vyrovnaného stavu, jenže pak domácí využili početní výhodu a krátce poté přidali i třetí zásah, který znamenal zlom ve vývoji zápasu. Díky výhře se tak Choceň dostala do popředí tabulky.
Poslední zápas se hrál v Moravské Třebové. Soupeřem byl tým z Chrudimi, jež ale domácí za úvodních 11 minut třikrát pokořil. Slovan se ze šoku dlouho probíral, nejprve snížil, a ve 24. minutě se přibližil na rozdíl branky. Vyrovnat se nakonec domácímu nepovedlo, hosté si tak vezou domů cennou výhru.

Ledeč n. Sáz. 0:11 Havlíčkův Brod B
Třetiny: 0:2, 0:6, 0:3. Průběh utkání: 0:11.

Choceň 6:3 Polička
Třetiny: 1:1, 3:0, 2:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

Chotěboř 7:5 Světlá n. Sáz.
Třetiny: 2:3, 4:0, 1:2. Průběh utkání: 0:3, 6:3, 6:5, 7:5.

Česká Třebová 6:3 Hlinsko
Třetiny: 3:2, 2:1, 1:0. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Moravská Třebová 2:3 Chrudim
Třetiny: 1:3, 1:0, 0:0. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

Napsáno: 18. 10. 2017, 21:19 | Přečteno: 407x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |