Nedělní program opět nebyl kompletní

Hradecko a Pardubicko se dnes opět vydalo na hokejová kolbiště. Na severu se hrálo čtvrté kolo, i po něm se na čele vyhřívá tým Jičína, zatímco loňský finalista z Náchoda tápe a je předposlední. Jižní část viděla nakonec pouze čtyři duely, zápas ve Světlé byl zrušen kvůli malému počtu domácích hráčů. Na neděli bude chtít zapomenou Ledeč, která inkasovala krutý výprask v Moravské Třebové.

KLM HK, 4. kolo

Repríza loňského barážového duelu se hrála v Jičíně a zachytila oba soupeře v rozdílných pozicích. Zatímco domácí ještě neztratili, hostující Baroni nebodovali. Samotné utkání se od začátku odvíjelo lépe pro domácí, kteří se ujali vedení, a když hosté snížili, hned vzápětí Jičín nepřipustil komplikace, což vyjádřil dvěma góly. Dostatečný náskok domácí v poklidu udržovali.
Loňský finalista z Náchoda nemá formu a toho využili bezezbytku hráči z Třebechovic. A přitom Náchod výborně začal, už po 85 sekundách šel do vedení. Ovšem to bylo z jeho strany vše a na jeden gól se zpravidla nevyhrává. Hosté ještě v první třetině srovnali krok, a druhá již byla plně v jejich režii, což potvrdili třemi góly. Snaha domácích vyšla naprázdno a tak zatím Náchodší dlí na předposlední příčce.
Prohru z Bydžova měli napravovat hokejisté Jaroměře v derby proti Hronovu. Ten musí díky rekonstrukci cestovat po hřištích soupeřů, což není úplně jednoduché. Dnešní souboj se nesl ve vyrovnaném duchu, na vedení Jaroměře hosté odpověděli, pak se domácí nadechli a vytvořili si rozhodující náskok.
Poslední zápas se hrál v Nové Pace. Hosté z Bydžova potvrdili letošní výborný vstup do sezony a vezou si další výhru. Rozdílové momenty přišly krátce po úvodu druhé třetiny, kdy během 180 sekund zvedali Bydžovští třikrát ruce nad hlavu. A když v polovině zápasu přidali pátý úspěch, vypadalo vše na jasnou záležitost. Paka ještě zvedla hlavu, v závěru snížila na rozdíl gólu, vyrovnat ale domácí nestačili.

Jičín 8:2 Opočno
Třetiny: 2:0, 4:1, 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 8:2.

Náchod 2:5 Třebechovice
Třetiny: 1:1, 0:3, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

Jaroměř 6:2 Hronov
Třetiny: 1:1, 2:0, 3:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Nová Paka 4:6 Nový Bydžov
Třetiny: 1:1, 1:4, 2:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 4:5, 4:6.

KLM PU, 5. kolo

Páté dějství opět postrádalo jeden zápas. Ve Světlé se nehrálo, důvodem byl malý počet hráčů domácího týmu, zápas byl odložen a zřejmě se odehraje v náhradním termímu.
Sedmadvacet branek viděli diváci v Moravské Třebové. Neskutečná nadílka potkala hokejisty Ledče již v polovině října, sice se hosté ujali vedení v zápase, domácí Slovan během krátké doby zápas otočil a pak střelecky koncertoval. Hosté sice střídali gólmana, ale ani to nakonec nestačilo.
Na čele tabulky se usadili hokejisté Chotěboře, kteří dnes vyrazili do Poličky. Domácí nemají bodů na rozdávání a takřka polovinu zápasu drželi s lídrem krok. Hosté jsou však v pohodě, ujali se vedení a i když se domácí snažili, prosadili se až když měli šestibrankové manko.
Duel posledních týmů tabulky viděla Litomyšl. Soupeřem jim byla rezerva Havl. Brodu. Po vcelku vyrovnané úvodní třetině měli druhou část jasně pod kontrolou domácí. A protože si věděli rady i v koncovce, šli do závěrečné třetiny se čtyřbrankovým náskokem. Ten se ukázal jako dostatečný a tak po siréně mohli domácí slavit první body, hosté jsou nadále bez bodu na posledním místě.
Šlágr kola se hrál v Chrudimi, Orlice měli za soupeře českotřebovské Kohouty. Začátek zápasu patřil domácím borcům, postupem času ale začali otěže přebírat hosté. Zlom v utkání nastal na přelomu druhé a třetí třetiny, nejprve v závěru druhé třetiny šli hosté do vedení, a krátce po zahájení třetí části přidali čtvrtý zásah. I přes snahu domácího celku se již skóre nezměnilo.

Moravská Třebová 23:4 Ledeč n. Sáz.
Třetiny: 5:2, 10:0, 8:2. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 17:2, 17:4, 23:4.

Polička 2:6 Chotěboř
Třetiny: 0:0, 0:4, 2:2. Průběh utkání: 0:6, 2:6.

Litomyšl 8:3 Havlíčkův Brod B
Třetiny: 3:2, 3:0, 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 8:2, 8:3.

Chrudim 2:4 Česká Třebová
Třetiny: 2:1, 0:2, 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Světlá n. Sáz. vs. Hlinsko nehráno
Zápas byl odložen z důvodu malého počtu domácích hráčů.

Napsáno: 15. 10. 2017, 20:28 | Přečteno: 587x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |