BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

Před startem nové sezony II.

Druhý díl našeho miniseriálu nám představí dva zástupce z Pardubicka - a sice týmy Chrudimi a Litomyšle.


Článek obsahuje komentářů

HC CHRUDIM: Vylepšit loňské umístění

Sezona již klepe na dveře a se svými ambicemi se netají ani tým z Chrudimi. Ten v loňské sezoně i po nevydařeném startu dosáhl na konečnou čtvrtou příčku a s plány na zlepšení tohoto umístění se v Chrudimi netají. A mají se o co opřít – především o zkušený a stabilizovaný kádr, který navíc umí vhodně a citelně doplnit. Velkou devízou je i složení týmu převážně z odchovanců, kteří mají samozřejmě o motivaci postaráno. Letos tým zahájil přípravu velmi brzy, již od srpna polykají hokejisté dávky na ledě. Právě tento celek považuje řada zástupců KLM Pardubicka za černého koně soutěže a jednoho z aspirantů na titul. V Chrudimi zároveň doufají, že se jim zlepšenými výkony podaří přilákat více fanoušků do ochozů stadionu.
Co se týká samotného kádru, došlo k několika dílčím změnám. Do Hlinska zamířili brankář Peřina a obránce Brázda, dres Chocně obléknou obránce Turčáni a útočník Kopečný, v Litomyšli nastoupí útočníci Novotný a Solnička. Do Trutnova zamířil obránce Machač, jenž má ale vyřízeny střídavé starty do domovského oddílu. Z pracovních důvodů se rozloučil obránce Švadlenka. Naopak jedinou novou tváří je obránce Hudec, jenž se vrací ze studijního pobytu v Rakousku.
AKTUÁLNÍ KÁDR
B: Ament, Chalupa, Cvrček D.
O: Brožek, Budínský, Burkoň, Hudec, Kalous, Mlejnek, Pilař, Seidler, Urban
Ú: Cvrček R., Dobiáš, Haltuch, Karásek, Kišš, Koreček, Novák, Plch, Polák Jan, Polák Jiří, Polák Ondřej, Štěpánek.
Trenér: Jiří Polák, asistent: René Seidler, vedoucí mužstva: Tomáš Straka, kondiční trenér: Martin Gondek.


HC LITOMYŠL: Alespoň semifinále

Také v nedaleké Litomyšli již netrpělivě vyhlížejí nadcházející sezonu. Stejně jako v Chrudimi chtějí hokejisté z města Bedřicha Smetany vylepšit umístění v krajském žebříčku. Loni totiž obsadili až osmou příčku, což by rozhodně zopakovat nechtěli. Ve stále vyrovnanější krajské lize to však bude velmi těžké, a tak vedení klubu nelenilo a zpátky na lavičku přivedlo zkušeného trenéra Svatoše, který uplynulé dvě sezony vedl nedalekou Choceň a předtím působil právě v Litomyšli. Zde bude mít k dispozici stabilní kádr, v němž zůstaly opory (mmj. brankář Kalousek, obránce Mečiar či útočník Pilavka), a jež doplnili v útoku hostující Solnička a Novotný z Chrudimi a z Chocně přichází útočník Bor. Základní část by chtěli v Litomyšli zakončit do šestého místa, a v následném play-off zaútočit na semifinále. Největšího aspiranta na titul vidí právě v sousední Chrudimi.
HRÁČSKÝ KÁDR
B: Kalousek, Klička
O: Kovář, Starý, Mečiar, Bláha, Šklíba
Ú: Barkoci, Budina, Dvořák, Pilavka, Skoumal, Vomočil, Musil, Voříšek, Večeřa, Hynek, Polák, Bor, Jankovský, Zahradník, Solnička, Novotný.


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 26. 9. 2017, 19:28 | Přečteno: 502x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus