BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

Před startem nové sezony I.

Již za necelé dva týdny padne úvodní bully nového ročníku krajských soutěží. Redakce našeho magazínu oslovila kluby, hrající KLM, o krátké představení před novým ročníkem. Nejrychleji zareagovaly kluby Nové Paky, Chotěboře, Hronova a Hlinska.


Článek obsahuje komentářů

BK NOVÁ PAKA: hlavně reparát

V Nové Pace netrpělivě vyhlížejí nový ročník KLM. Má to náležitý důvod. Loňská sezona skončila účastí v baráži a po nervydrásajících bojích si Novopačtí udrželi příslušnost k nejvyšší krajské soutěži. A letos by chtěli na tyto starosti zapomenout a atakovat vyšší příčky v tabulce a tím pádem bojovat v play-off.
Trenérský tandem Zvolenský – Průcha bude mít k dispozici částečně obměněný kádr. Z něj odešli Vondrlík (Boleslav B), Pilař (Jablonec), Kollmann a Štěpán (Jičín), Pruska (Turnov), Dressler (Boleslav B). Hostování nebo činnost ukončili Ukhin, Táborský a Tegel.
Na straně příchodů jsou tato jména: Lepka (z Vrchlabí), Bouška, de Carvalho, Barbora. Dále pak Novopačtí mohou na střídavé starty využít kvartet z Vrchlabí – Erban, Krsek, Kerekanič a Chleborád. Kádr doplňují vlastní mládežníci, kteří letos hrají ligu staršího dorostu (viz písmeno D)
KÁDR MUŽSTVA
B: Brož, Bouška, Škop
O: Spal, Plecháč, Pour, Ersepka, de Carvalho, Kulhánek, Erban, Chleborád, Nedvěd (D), Prejs (D), Svoboda (D), Řeháček (D).
Ú: Kadeřábek T., Lepka, Šuvara, Nádvorník, Kadeřábek J., Zvolenský, Plecháč, Barbora, Hloušek, Jebavý, Hric, Richter, Krsek, Kerekanič, Bernard (D), Kazda (D), Kloutvor (D), Vrba (D).


HC CHOTĚBOŘ: Vylepšit umístění z poslední sezony

S cílem předvádět líbívý hokej a dojít v soutěži co nejdále jdou do nového ročníku zástupci týmu z Vysočiny. Dalším cílem, který chtějí Chotěbořští plnit, je spoléhat se zejména na vlastní odchovance, na které budou diváci rádi chodit a hlavně budou spokojeni s předváděnými výkony. S kvalitou a úrovní soutěže panuje v Chotěboři spokojenost, trochu očekávání je od výkonu rozhodčích. Favorita vidí v týmech Chrudimi a České Třebové, nicméně soutěže je vyrovnaná a překvapit může kdokoliv.
Také zde nastal poměrně čilý ruch v kádru. V týmu již neuvidíme Kadlece (Čáslav), aktivní činnost ukončili Heřmanský, Nermuť a Langhans. Naopak novými tvářemi jsou Mendl, Nguyen, Hlídek a Havel (všichni hostují z H.Brodu), dále pak T. Pešek a Křesťan. Nová je i trenérská dvojice, kormidla se chopili dva Alešové, Kraučuk jako hlavní a Vomela jako asistent.
KÁDR MUŽSTVA
B: Pešek M., Pešek T., Hamarič.
O: Vácha, Ludvík, Krejčí, Veselý, Mendl, Klofáč, Musílek, Meloun, Kopecký.
Ú: Dvořák, Svoboda, Eis, Hospodka, Mašek, Hajšman, Hlídek, Havel, Křesťan, Piskač, Mašek, Nguyen, Činčila B., Činčila D., Freibauer, Březina.


HC WIKOW HRONOV: Minimálně zopakovat loňskou sezonu

Hronovští mají před začátkem sezony starosti. Na jejich domácím stadionu totiž probíhá rekonstrukce chlazení a tak je na úvod sezony čekají pouze zápasy na hřištích soupeřů. První duel před vlastním publikem tak zřejmě odehrají až v listopadu. Ale ani tak se WIKOW nevzdává myšlenky minimálně navázat na loňské čtvrté místo, tajně pak pokukují po medailových pozicích. Nahrává tomu i skutečnost, že po postupu loni bezkonkurenčního Dvora Králové do II. ligy bude letošní soutěž daleko vyrovnanější. Jako favorita vidí zejména tým z Jaroměře.
Nejvýraznější změnou je pak nové trenérské duo. Hlavním trenérem je Pavel Naar, jež má zkušenosti zejména z Hradce Králové, jeho asistentem bude Josef Mlateček. Kádr zůstal prakticky totožný z loňské sezony, ze Dvora se vrátil obránce Daňo, novou tváří je i gólman Mráček. Šanci určitě dostanou i mladí odchovanci, záleží jen na nich, zda se probojují do sestavy.


HC HLINSKO HORSES: Cílem postup ze čtvrtfinále

Rovněž Hlinečtí dostavovali svůj stánek a na rozdíl od Hronova mohou zahájit na vlastním stadionu. Ten se nově může pochlubit pěknou a funkční dostavbou – nová tribuna, dvě šatny pro hosty s kompletním zázemím, kabina A-týmu a nové střídačky. Zároveň se zlepšilo i zázemí pro rozhodčí a ošetřovnu, novinkou je i integrovaný bezpečnostní systém. Na diváky i aktéry tak čeká opravdu pěkné prostředí, domácí barvy se budou chtít prezentovat atraktivním hokejem, který přiláká větší počet fanoušků.
V kádru A-týmu došlo stejně jako jinde k čilému pohybu. V mužstvu již neuvidíme tyto hráče: Kunz, Bureš, Bláha, Hron, Koželuh, Černý a Pražan. Nově se ale představí tito hokejisté: Peřina, Fink, Makovský, Brázda, Klíma, Velínský, Pazourek, Pelán a Beneš. Na lavičce bude nadále udílet pokyny trenér Schweinfurter, vedoucím týmu je p. Čížek, manažer pak p. Chlada. Hlinečtí by letos rádi prošli branou čtvrtfinále, nicméně soutěž bude náročná a bude záležet na každém duelu. Největšími favority a soupeře vidí v týmech Světlé a obou Třebových, černým koněm pak může být i nedaleký rival z Chrudimi.


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 21. 9. 2017, 20:40 | Přečteno: 870x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus