BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

Závěrečný účet sezony na Pardubicku

Dnešním článkem uděláme tečku za uplynulou sezonou 2016-17, která přinesla opět spoustu napětí a dramatických soubojů. Níže naleznete stručný přehled statistických údajů z celé soutěže. Jen zopakuji, že další údaje a detaily naleznete v naší statistické sekci.


Článek obsahuje komentářů

Na úvod připomeňme konečné pořadí letošního ročníku:

1. Světlá n. Sázavou
2. Česká Třebová
3. Moravská Třebová
4. Chrudim
5. Hlinsko
6. Chotěboř
7. Choceň
8. Litomyšl
9. Havlíčkův Brod B
10. Polička
11. Ledeč n. Sázavou

Vzhledem k tomu, že soutěž se hrála na několik částí, pro větší přehlednost zredukujeme statistiky na dvě části. V té první jsou údaje z dlouhodobé části (tj. základní část, skupiny 1–6 a 7–11, skupina 9–11), do druhé jsme zahrnuli údaje z play-off a poháru Vl. Martince. Samozřejmě si můžete ve statistikách vyfiltrovat i jednotlivé části.

A nyní už pohled na vybrané statistické údaje.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ

základní část

1. HEMSKÝ Marek 69 (34+35)
2. ČIKL Igor 69 (24+45)
3. DVOŘÁK Luboš 63 (30+33)

Kanadské bodování základní části patřilo zástupcům obou Třebových. Z prvenství se nakonec díky většímu počtu nastřílených branek radoval zástupce České Třebové, stříbro putuje na pomezí Čech a Moravy. V těsném závěsu je pak i hokejista z Vysočiny.

play-off

1. JINDŘICH Ladislav 20 (9+11)
2. BLAŽEK Pavel 19 (8+11)
3. VČELA Petr 17 (6+11)

Také v play-off si nejvíce bodů připsal českotřebovský hráč a to Ladislav Jindřich. Ten ovládl tuto statistiku s nejtěsnějším možným náskokek před světelskými hráči – jmenovitě Blažkem a Včelou. První dva hráči si připsali v play-off celkem 3 vítězné trefy, v přesilovkách se ze stejného počtu branek radovalo hned trio hokejistů – Doležal a Kubát (oba SVE) a Fúzik (CTR). Na primát v počtu branek v oslabení stačily tentokrát dvě trefy – obě zaznamenali dva hráči a to Mečiar (LTM) a Jindřich (CTR).


KANONÝŘI

základní část

1. HEMSKÝ Marek 34
2. DVOŘÁK Luboš 30
3. SVOBODA Václav 30

Na stupně vítězů se v kategorii střelců dostali dokonce dva hráči z Chotěboře, když oba shodně zaznamenali 30 branek. Ani to však nestačilo na vítěze, neboť Marek Hemský z České Třebové zvedal ruce ještě ve čtyřech dalších případech. Hemský zároveň nastřílel i nejvyšší počet vítězných branek – celkem 6, druhý v pořadí – Čikl – zase zvládl dostat osmkrát puk do sítě při přesilovce. Statistiku branek v oslabení opanoval zástupce týmu z Poličky – Pazourek se totiž v této situaci radoval celkem čtyřikrát.

play-off

1. FÚZIK Jakub 10
2. JINDŘICH Ladislav 9
3. DVOŘÁK Luboš 8

V rozhodující části sezony se nejvíce střelecky dařilo zástupcům stříbrného týmu sezony. Nejvíce branek docílil Fúzik, těsně sledován svým parťákem Jindřichem. Na záda jim dýchá chotěbořský kanonýr Dvořák, kterém se dobře vedlo i v základní části. Zároveň si Jindřich spolu s Blažkem (SVE) připsali v play-off celkem 3 vítězné trefy, v přesilovkách se ze stejného počtu branek radovalo hned trio hokejistů – Doležal a Kubát (oba SVE) a právě vítěz této kategorie Fúzik (CTR). Na primát v počtu branek v oslabení stačily tentokrát dvě trefy – obě zaznamenali dva hráči a to Mečiar (LTM) a Jindřich (CTR).


NAHRÁVKY

základní část

1. ČIKL Igor 45
2. ŠKVOR Jan 40
3. PRACHAŘ Tomáš 37

V přípravě branek pro své spoluhráče se letos zaskvěl zástupce Slovanu Moravská Třebová, který připravil celkem 45 branek. U druhého v pořadí zaujme statistika druhých asistencí, pod kterými byl podepsán ve 23 případech. Pomyslný bronz putuje do Chocně zásluhou Tomáše Prachaře.

play-off

1. ŽÁK Jaroslav 12
2. BLAŽEK Pavel 11
3. VČELA Petr 11

Vyřazovací část soutěže přinesla v této kategorii jednoznačnou nadvládu zástupcům letošního vítěze ze Světlé n. Sázavou. I jména jsou poměrně tradiční a k žádnému překvapení zde nedošlo.


TRESTNÉ MINUTY

základní část

1. HAVEL Marian 118
2. DOLINSKÝ Michal 92
3. KREJZA Jan 88

Jediným hráčem, jež nasbíral v dlouhodobé části třímístnou porci trestných minut, je člen kádru týmu z Ledče nad Sázavou. Společnost mu dělají hokejisté ze Světlé a Chocně. Gentlemanem sezony můžeme vyhlásit hráče BK Havlíčkův Brod Michala Přibyla, jež naskočil do 26 zápasů a ani jednou neseděl na lavici hanby.

play-off

1. ŽÁK Jaroslav 68
2. ŠTROS Josef 53
3. ČIKL Igor 48

V play-off jsou vždy vyhrocené zápasy a to se odráží i na této statistice. Tu pro sebe rozhodla ikona světelského hokeje, který kromě bodů dokáže sbírat i trestné minuty. Na dalších příčkách najdeme i další známá jména.


BRANKÁŘI

základní část

1. TUREK Michal 90,70%
2. ŠTEFL Martin 90,06%
3. NIMMERRICHTER Kamil 89,88%

Hodně nezvyklý je pohled na statistiku gólmanů, neboť první dvě příčky obsadili zástupci jednoho klubu. Oba totiž zvládli odchytat více než 40% hracího času a tak se tým z pomezí Čech a Moravy může pyšnit nejvyrovnanější dvojicí v brankovišti. Třetí příčka pak zbyla na oporu českotřebovských Kohoutů.

play-off

1. PEŠEK Matěj 93,02%
2. NIMMERRICHTER Kamil 92,35%
3. ŠTEFL Martin 91,24%

Vyřazovací část překvapivě patřila brankáři Chotěboře. I díky jeho výkonům se Chotěboř nakonec prodrala až do pohárového finále a na konečnou šestou příčku. Stříbro a bronz patří zástupcům týmů z Třebové – České a Moravské.

Ještě jednou připomínám, že kompletní pořadí ve všech kategoriích naleznete v naší statistické sekci po navolení přislušných filtrů. Obdobný pohled na Pardubicko přineseme příště.


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 4. 5. 2017, 22:12 | Přečteno: 720x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus