BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

Závěrečný statistický účet sezony KLM Hradecka

Hokejová sezona na Hradecku je již dávno minulostí, máme za sebou i kvalifikaci o II. ligu a všichni kolem hokeje začali užívat letní přestávky, nicméně již za chvíli začnou přípravy sezony následující. Dnes se ještě jednou podíváme na skončenou sezonu, tentokrát pohledem čísel.


Článek obsahuje komentářů

Na úvod připomeňme konečné pořadí letošního ročníku:

1. Dvůr Králové
2. Náchod
3. Jaroměř
4. Hronov
5. Třebechovice
6. Nový Bydžov
7. Nová Paka
8. Jičín

Zatímco Jičín a Nová Paka v baráži udrželi svoji příslušnost ke KLM, hokejisté Dvora opanovali kvalifikační skupinu a následně i finálový dvojzápas s Letňany a vybojovali si tak ligovou příslušnost. Pokud se tedy naplní prohlášení majitele klubu a II. ligu přihlásí, tak jejich místo zaujme třetí tým baráže a to Baroni z Opočna, kteří se do nejvyšší krajské soutěže vrátí po 4 letech v KSM.

A nyní už pohled na vybrané statistické údaje.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ

základní část

1. LUŠTINEC Jakub 47 (23+24)
2. JEŽEK Jan 36 (19+17)
3. KODYM Pavel 36 (17+19)

Bodování základní části patřilo zejména hráčům Dvora Králové. První dvě příčky totiž obsadili právě zástupci tohoto klubu, kteří po celou sezonu udržovali vysokou výkonnost. Tou se mimochodem mohl pochlubit i nestárnoucí Kodym v dresu Náchoda, jež se vyšvihnul na třetí místo. V příštím ročníku poznáme nového vítěze této kategorie, neboť Dvůr Králové postoupil do II. ligy.

play-off

1. LUŠTINEC Jakub 16 (7+9)
2. SEDLÁČEK Štěpán 12 (6+6)
3. SZAKAL Adam 12 (3+9)

Jestliže bodování základní části přineslo nadvládu týmu Dvora, tak pro statistiku play-off neexistuje jiné přirovnání než totální dominance. Hned prvních 7 (!!!) příček patří hráčům tohoto týmu a v první desítce jich nalezneme celkem 8. Stejně jako v základní části se nejvíce dařilo Jakubu Luštincovi.


KANONÝŘI

základní část

1. KOCIÁN Tadeáš 27
2. LUŠTINEC Jakub 23
3. CHÁRA Jiří 19

Titulem nejlepšího kanonýra v základní části se může pyšnit jaroměřský Kocián, které mu chyběly pouhé tři zásahy k metě 30 branek. Zajímavostí je také skutečnost, že třetímu v pořadí stačilo na 19 branek pouze 18 zápasů. Co se týká dalších ukazatelů, nejvíce vítězných branek – celkem 5 – zaznamenal Polák (DVU), o jednu méně pak Kubišta (NBY) a Luštinec (DVU). V přesilovkách skóroval nejčastěji Kocián (JAR) a to šestkrát, o jeden zásah méně si připsali Kodym (NAC), Polák a Fořt (oba DVU). Při početní nevýhodě se radoval nejvíce Kubišta (NBY) a to ze 4 branek, náchodský Kodym pak vsítil při této situaci tři branky, další pětice hráčů se pak radovala dvakrát.

play-off

1. FOŘT Patrik 8
2. LUŠTINEC Jakub 7
3. SEDLÁČEK Štěpán 6

I statistika střelců v play-off se příliš neliší od pořadí produktivity. Nejvíce branek v této části sezony zaznamenal Fořt, následován svými spoluhráči. Kromě Sedláčka zaznamenalo šest branek ještě trio D. Filip (DVU) a Kocián se Světlíkem (oba JAR).


NAHRÁVKY

základní část

1. LUŠTINEC Jakub 24
2. HAMERSKÝ Ondřej 21
3. HUBÁČEK Jiří 19

Kategorie nahrávačů má svého vítěze opět v kádru letošního přeborníka. Na třetím místě doplňuje dvojici ze Dvora velezkušený Hubáček, o jehož třetí příčce rozhodl menší počet odehraných zápasů. Stejný počet nahrávek má i čtvrtý Kodym (NAC), jenž však potřeboval o osm odehraných zápasů více.

play-off

1. LUŠTINEC Jakub 9
2. SZAKAL Adam 9
3. HAMERSKÝ Ondřej 8

Také statistika play-off v této kategorii se příliš neliší od ostatních čísel z play-off, které jednoznačně patřilo letošnímu přeborníkovi.


TRESTNÉ MINUTY

základní část

1. VONDRLÍK Jan 88
2. ZÖRKLER Lukáš 76
3. MARŠA Karel 70

Nelichotivou statistiku „zlých mužů“ pro letošek opanoval zástupce Nové Paky, jemuž k prvenstí dopomohly zejména čtyři desetiminutové tresty. Nejvíce nižších trestů si odseděl druhý v pořadí, a to celkem 28. Nejvíce trestů do konce utkání – 2 – si připsal Borovec z Jičína. Na opačném pólu pak můžeme gentlemanem sezony vyhlásit hráče ze Dvora Králové – Jan Rutrle při 22 startech v základní části neseděl na trestné lavici ani jednou!!

play-off

1. HAMERSKÝ Ondřej 59
2. DOSTÁL Václav 52
3. MERKL Václav 34

V rozhodující části sezony strávil na hanbě nejvíce času Hamerský ze Dvora, který jako jediný obsáhl všechny typy trestů (2, 5, 10, DKU). Zdatně mu sekundoval i zástupce Hronova, jež v této části inkasoval 2 vyšší tresty, které jej katapultovaly na druhou příčku, třetí Merkl zůstal s velkou ztrátou zpět.


BRANKÁŘI

základní část

1. ČÁP Josef 93,07%
2. NAVRÁTIL Jiří 90,70%
3. MAHDAL Michal 90,18%

Základ úspěchu týmů leží v brankovišti a také tato skutečnost se v letošní sezoně potvrdila několikrát. Statistiku maskovaných mužů ovládl novoměstský odchovanec v barvách Dvora Králové, jež si připsal úspěšnost přes 93%. Přes elitní laťku (90%) se přehoupli i další dva gólmani, jež byli letos oporami svých týmů. Ještě vyšší úspěšností než zmíněné trio se v sezoně prezentovali tři gólmani, všichni ale odchytali méně než 40% zápasů.

play-off

1. ČÁP Josef 92,44%
2. NAVRÁTIL Jiří 91,88%
3. MAHDAL Michal 90,66%

Finálová část soutěže stoprocentně zopakovala pořadí ze základní části a jen tak potvrdila tuto statistiku.

Ještě jednou připomínám, že kompletní pořadí ve všech kategoriích naleznete v naší statistické sekci po navolení přislušných filtrů. Obdobný pohled na Pardubicko přineseme příště.


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 17. 4. 2017, 19:23 | Přečteno: 1624x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus