Kohouti odvrátili mečbol, bronz slaví Moravská a Choceň

Jako jeden z posledních krajů finišuje krajská liga na Pardubicku. Dnes se hrály tři duely, po kterých je jasné, že ještě minimálně ve středu se půjde na hokej. Kohouti z České Třebové totiž na poslední chvíli odvrátili mečbol soupeře a vynutili si další zápas. Zápasy o třetí místo rovněž určily držitele bronzových medailí a to jak v části o přeborníka, tak i v pohárové soutěži.

KLM PU – FINÁLE Play-off, 3. zápas

1:2
[2:3] – [3:4] – [8:6]

Dvě třetiny vyrovnaného zápasu a na závěr divoká přestřelka s velkým obratem, tak by se dal charakterizovat třetí finálový duel na Pardubicku. Opět přes devět stovek diváků vidělo nejprve vedení hostí, načež domácí skóre otočili. Hosté ale dokázali dvakrát vyrovnat, aby si poté vytvořili dvougólový náskok a přiblížili se tak poháru. Jenže Kohouti dali zapomenout na předchozí nevydařené duely a mohutným náporem nakonec zápas otočili. Připsali si tak první výhru v sérii a vynutili si pokračování ve středu na ledě ve Světlé.

Česká Třebová 8:6 Světlá n. Sázavou
Třetiny: 2:1, 1:2, 5:3. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 7:5, 7:6, 8:6.

PLAY-OFF – zápas o 3. místo, 2. zápas

Odveta utkání o třetí místo přinesla daleko vyrovnanější zápas než první duel. Domácí museli dnes zvítězit, aby si udrželi naději na třetí příčku. Jenže lépe začali hosté, dvakrát vedli, ale Slovan přece jen zápas otočil. Ve třetí třetině Chrudim vyrovnali, Slovan ve svém oslabení šel do vedení. I po třetí siréně svítil na ukazateli stav 4:3, a tak o držiteli bronzu muselo rozhodovat prodloužení a nájezdy. Nastavený čas rozhodnutí nepřinesl, a samostatné nájezdy nakonec přinesly radost do domácího tábora, který tak slaví třetí místo, Chrudim končí čtvrtá.

Moravská Třebová 4:3 (SN 1:0) Chrudim
Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1 – NÁJEZDY 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

POHÁR VL. MARTINCE – o 3. místo, 2. zápas

Poslední zápas letošní sezony na stadionu v Chocni svedl proti sobě domácí a nedalekou Litomyšl. Ta po výhře v prvním zápase měla k bronzu blíže, Spartak ale dal dnes zapomenout na poslední matné výkony, a od začátku měl hru ve své moci. Stejně jako v Moravské Třebové se tedy muselo prodlužovat, a protože ani zde branka nepadla, o držiteli třetího místa v poháru rozhodly nakonec samostatné nájezdy, které zvládli lépe domácí hráči a můžou se tak radovat ze třetí příčky v poháru Vl. Martince.

Choceň 7:3 (SN 2:1) Litomyšl
Třetiny: 2:1, 2:1, 3:1 – NÁJEZDY 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Napsáno: 19. 3. 2017, 19:43 | Přečteno: 496x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |