Druhá výhra Dvora přiblížila titul, Třebová zaváhala v Chrudimi

Vyřazovací část v obou krajích dnes pokračovala dalším dějstvím. Druhé finále na Hradecku zvládli lépe opět hokejisté Dvora Králové, kteří tak v neděli budou útočit na zisk krajského titulu. Po dnešku již poznáme držitele bronzové příčky, jež získali hráči Jaroměře. Pardubicko odehrálo druhé semifinále, které přineslo nečekané zaváhání České Třebové, naopak Moravská si podmanila i led ve Světlé a v neděli může rozhodnout o finálové účasti. Na programu první pohárové semifinále.

KLM HK – PLAY-OFF, finále, 2. zápas

2:0
[6:1] – [4:2]

Druhý semifinálový duel začal opatrně z obou stran, nicméně jako první se radovali domácí a to krátce před polovinou utkání. V samotném závěru druhé třetiny hosté vyrovnali a ve třetí části zasadili domácím úder během 5 (!!!) sekund, kdy dvakrát dopravili kotouč do branky. Náchod vykřesal jiskřičku snížením, tu však hosté rázně uhasili čtvrtým gólem a po siréně se tak mohli radovat ze druhé finálové výhry. Mají tak k dispozici mečbol, třetí duel může rozhodnout o zisku titulu.

Náchod 2:4 Dvůr Králové n. Lab.
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:3. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

2:0
[1:0] – [5:1]

I druhý zápas o třetí příčku patřil hokejistům Jaroměře, kteří tak mohou slavit bronzové medaile, Hronov jako nováček končí na čtvrté příčce. V dnešním utkání se domácí dlouho nemohli prosadit, nakonec sice dosáhli čestného úspěchu, to už ale měli tříbrankovou ztrátu.

Hronov 1:5 Jaroměř
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:2. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

KLM PU – PLAY-OFF, semifinále – 2. zápas

1:1
[5:3] – [3:6]

V Chrudimi viděly více než čtyři stovky diváků zajímavý hokej s nečekaným výsledkem. Domácí se totiž do soupeře pustili nebojácně a navíc dokázali své šance proměňovat. Hosté sice dokázali na úvodní branku domácích odpovědět, ale to bylo z jejich strany dnes vše. Chrudimští si tak vynutili další zápas na svém ledě.

Chrudim 6:3 Česká Třebová
Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

2:0
[7:6pp] – [5:0]

Druhé semifinále mělo o poznání jasnější průběh. Po přestřelce v prvním zápase ovšem domácímu týmu notně zvlhnul střelecký prach a ani jednou nedokázali překonat brankáře soupeře. Hosté z Moravské Třebové si naopak v koncovce věděli rady a tak si vezou domů druhou výhru. V neděli tak budou usilovat o třetí výhru, jež by je posunula do finále soutěže.

Světlá n. Sáz. 0:5 Moravská Třebová
Třetiny: 0:2. 0:2, 0:1. Průběh utkání: 0:5.

KLM PU – POHÁR VL. MARTINCE, semifinále – 1. zápas

1:0
[7:1]

První pohárové semifinále vyšlo domácímu Spartaku nad očekávání. Hned v první třetině si totiž fandové mohli pětkrát zakřičet „gól“ a tím byl určen vývoj zbytku zápasu. Hostům se nedařilo a nenavázali tak na vydařenou sérii proti brodské juniorce. Naopak domácí po vyřazení ze soubojů o titul potěšili své fanoušky vysokou výhrou.

Choceň 7:1 Chotěboř
Třetiny: 5:0, 2:1, 0:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.

0:1
[4:5]

Souboj tradičních soupeřů nabídl zápas plný obratů. Začátek patřil hostům, kteří zaskočili domácí soubor hned dvěma góly. O přestávce se domácí probudili a druhá část nabídla naprosto opačný vývoj. Hlinsko se radovalo hned čtyřikrát a podruhé do šaten šlo za daleko příznivějšího stavu. Třetí třetina šla ale ve stopách první třetiny, a Litomyšl otočila nejen hru, ale i skóre. A protože domácí již reagovat nedokázali, budou v neděli v Litomyšli odvracet vyřazení.

Hlinsko 4:5 Litomyšl
Třetiny: 0:2, 4:1, 0:2. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5.

Napsáno: 1. 3. 2017, 21:41 | Přečteno: 617x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |