Sever odstartoval finále, na jihu začalo semifinále

Poslední únorovou neděli začaly na Hradecku souboje o konečné umístění, Pardubicko bylo svědky prvních semifinálových zápasů. Z výsledků zaujme zejména přestřelka v Moravské Třebové, kde diváci viděli rovnou 13 branek. Rovněž pokračovala baráž o KLM, po dnešku jsou nejblíže účasti oba zástupci KLM, definitivu ale určí poslední kolo příští neděli.

KLM HK – PLAY-OFF, finále – 1. zápas

1:0
[6:1]

Necelá tisícovka diváků byla svědkem úvodního finále letošního ročníku. Lepší start do zápasu měli domácí, hosté se připomněli až v závěru první třetiny, kdy snižili na rozdíl branky. Jenže to bylo z jejich strany v utkání vše, Dvoru stačilo pouhých 85 sekund ve druhé třetině k navýšení náskoku, a ten již v poklidu udržovali až do konce.

Dvůr Králové n. Lab. 6:1 Náchod
Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

1:0
[1:0]

Souboj o třetí příčku nakonec rozhodl jediný gól. V celém zápase totiž vládli oba gólmani, na kterých si střelci obou týmů vylámali zuby. Výhru domácím přinesla branka ve 47. minutě, hosté i přes šance nedokázali ani jednou překonat domácího gólmana. Domácí tak mají k bronzu blíže.

Jaroměř 1:0 Hronov
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0. Průběh utkání: 1:0.

BARÁŽ O KLM – 5. kolo

Předposlední kolo svedlo proti sobě týmy ze stejných soutěží. Souboj zástupců KLM v Jičíně začali lépe hosté z Paky, jenže na jeden gól se nevyhrává a domácí postupně vyrovnali nejen hru ale i skóre. Těsně před koncem druhé třetiny se Jičín radoval z vedoucího gólu, a i když hosté ve třetí části usilovali o zvrat, Jičínští v závěru pečetili důležitou výhru, která je na 99,99% posílá do příštího ročníku KLM. Týmy z KSM se utkali v Novém Městě a první polovinu utkání měli domácí jasně v moci, navíc ji dokázali umocnit čtyřmi góly. Pak Baroni zvedli hlavu, natlačili se do útoku a vynutili si tlak. Snaha ale končila u gólmana domácího týmu, sice se hosté dvakrát radovali z branky, více však nestihli. O druhém postupujícím tak rozhodne přímý duel Nová Paka – Nové Město v posledním kole, kdy vítěz bere KLM a poražený KSM.

Jičín 4:1 Nová Paka
Třetiny: 0:1, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Nové Město n. Met. 4:2 Opočno
Třetiny: 3:0, 1:1, 0:1. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

POŘADÍ:

1. Jičín 5/9 (21:13), 2. Nová Paka 5/8 (21:20), 3. Nové Město 5/8 (14:15), 4. Opočno 5/5 (19:27).

KLM PU – PLAY-OFF, semifinále 1. zápas

1:0
[5:3]

První semifinále v České Třebové zvládli lépe domácí Kohouti a mohou tak slavit úvodní výhru. Zápas samotný byl ale v první polovině naprosto vyrovaný, hosté drželi s domácími krok i ve skóre. Zlom přišel před polovinou utkání, kdy domácí za 18 sekund zareagovali na vyrovnání vedoucím gólem, a svůj náskok potvrdili za 87 sekund čtvrtou brankou. Domácí favorit se uklidnil a nepřipustil další drama.

Česká Třebová 5:3 Chrudim
Třetiny: 1:1, 3:1, 1:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1. 2:2, 5:2, 5:3.

1:0
[7:6pp]

Dramatický duel se spoustou branek – to je asi hlavní charakteristika prvního semifinále mezi Slovanem a skláři ze Světlé. První třetina vyšla domácím nad očekávání, vytvořili si dvoubrankový náskok. Prostřední část patřila hostujícím hráčům, kteří vyprodukovali pět branek, a obrat v zápase byl realitou. Slovan nešel do kolen a v první polovině třetí třetiny dokázal vyrovnat. Pak začal lítý boj o vítězný gól, v základní hrací době nepřišel a rozhodlo se nakonec až v prodloužení.

Moravská Třebová 7:6pp Světlá n. Sáz.
Třetiny: 3:1, 1:4, 2:1 – 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:6, 6:6 – 7:6.

Napsáno: 26. 2. 2017, 20:18 | Přečteno: 758x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |