Dvůr ve finále, pátý zápas zvládli lépe Kohouti

Hokejové play-off v obou krajích mělo na programu další dějství. Po jeho odehrání poznáme druhého finalistu na Hradecku, jimž se stali hráči Dvora, kteří si smlsli na Hronovu. Drama viděli diváci v České Třebové, kde Kohouti nakonec slaví těsnou výhru a tím i postup do semifinále.

KLM HK – semifinále Play-off, 4. zápas

3:1
[4:8] – [6:3] – [8:1] – [11:1]

Jen úvodních dvacet minut bylo vyrovnaným bojem. Pak hosté zapli turbo a ve druhé třetině nasázeli zkoprnělým domácím šest branek, které je poslali do finále soutěže proti Náchodu. Závěrečná třetina se již dohrála z povinnosti, po siréně mohla naplno propuknout radost hostujících hráčů.

Hronov 1:11 Dvůr Králové n. Lab.
Třetiny: 0:1, 0:6, 1:4. Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:11.

BARÁŽ O KLM – 4. kolo

V baráži dnes týmy rozehrály druhou polovinu soutěže. Vedoucí tým baráže z Nové Paky se dnes představil na ledě Opočna, druhý Jičín se představil v Novém Městě. Oba zápasy nabídly dramatický průběh a jejich výsledky znamenají, že o postupu se rozhodne v posledních dvou kolech. Nová Paka v Opočně dlouho sahala po výhře, jenže ve třetí třetině dokázali Baroni vyrovnat a nakonec v nájezdech měli přesnější mušku. V Novém Městě se představil Jičín, který ale začátek zápasu prospal a domácí měli rázem tříbrankový náskok. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, rozdíl však zůstával stejný. Ve třetí části si hosté vynutili převahu, stihli dva rychlé góly, vyrovnat se jim však nepodařilo.

Opočno 4:3sn Nová Paka
Třetiny: 1:2, 2:1, 0:0 – 0:0, 1:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3 – 4:3.

Nové Město n. Met. 4:3 Jičín
Třetiny: 3:0, 1:1, 0:2. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.

POŘADÍ:

1. Nová Paka 4/8 (20:16), 2. Jičín 4/6 (17:12), 3. Nové Město 4/5 (10:13), 4. Opočno 4/5 (17:23).

KLM PU – Play-off, čtvrtfinále, 5. zápas

3:2
[10:2] – [5:0] – [3:4sn] – [2:5] – [4:3]

Napínavé a dramatické utkání se štastným koncem pro favorita – to je vizitka rozhodujícího pátého duelu. Domácí se snažili o brzké rozhodnutí, brodští mladíci ale nepřipustili vyšší než jednobrankové vedení. Po dvou třetinách svítil na ukazateli vyrovnaný stav a hned v úvodu zmrzl divákům úsměv na rtech, protože po 19 sekundách třetí části šli hosté poprvé do vedení. Zlom zápasu se odehrál v polovině třetiny, kdy domácí nejprve vyrovnali a výbuch radosti přinesl vzápětí čtvrtý úspěch. Přes řadu vyloučení se již skóre nezměnilo a tak mohla naplno vypuknout postupová euforie domácích.

Česká Třebová 4:3 Havlíčkův Brod
Třetiny: 1:0, 1:2, 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

PROGRAM PLAY-OFF – semifinále
Česká Třebová – Chrudim
Moravská Třebová – Světlá n. Sáz.
Hraje se na 3 výhry – termíny: 26. 2., 1. 3., 5. 3., 7. 3., 9. 3.

KLM PU, skupina 9–11, 5. kolo

Ledeč n. Sáz. 3:8 Chotěboř
Třetiny: 1:1, 2:5, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 3:6, 3:8.

Ledeč zahájila bleskurychle a po 10 sekundách šla do vedení. Pohříchu to byl ale jediný světlý moment, neboť pak převzali taktovku hosté a od druhé třetiny začali sázet jeden gól za druhým. Tím byla zakončena i tato skupina, pro Ledeč končí sezona, Chotěboř s Poličkou pokračují v pohárové soutěži.

PROGRAM PLAY-OFF – pohár Vladimíra Martince – čtvrtfinále
Litomyšl – Polička
Havlíčkův Brod B – Chotěboř
Hraje se na 2 výhry – termíny: 21. 2., 23. 2., 26. 2.

Napsáno: 19. 2. 2017, 16:00 | Přečteno: 748x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |