Náchod finalistou, lídra jihu čeká pátý duel

Středeční program měl v rozpisu pouze pět položek. Hradecko vidělo dva zápasy semifinále, po kterých známe prvního finalistu, jímž se stali hokejisté Náchoda. O jejich soupeři se může rozhodnout již v neděli, mečbol má vítěz základní části, který dnes smetl hokejisty Hronova. Pardubicko bylo svědkem čtvrtých zápasů čtvrtfinále, po nichž se raduje celek Moravské Třebové, naopak vítěz základní části a nadstavby podruhé neuspěl proti brodské juniorce a rozhodovat bude pátý zápas.

KLM HK – semifinále Play-off, 3. zápas

2:1
[4:8] – [6:3] – [8:1]

Třetí zápas začal oboustranně opatrně se snahou neudělat chybu. Jako první se radovali hosté, ovšem domácí zakrátko vyrovnali a následně převzali taktovku do svých rukou. Ještě do první sirény šli do vedení a ve druhé třetině se radovali celkem pětkrát. Poměrně snadno tak dovedli zápas do vítězné koncovky a v neděli budou usilovat o třetí výhru a postup do finále.

Dvůr Králové n. Lab. 8:1 Hronov
Třetiny: 2:1, 5:0, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 8:1.

3:0
[3:2pp] – [2:1] – [4:2]

Prvním letošním finalistou jsou hokejisté Náchoda, jež si potřetí poradili s týmem Jaroměře. Základ dnešní výhry položili domácí hned v úvodní části, kdy se v krátkém sledu radovali ze dvou úspěchů. Ve druhé třetině se hosté vzchopili, přidali kontaktní branku, ale další příležitosti nevyužili a v samém závěru třetiny inkasovali potřetí. A když krátce po zahájení třeti části přidal Náchod čtvrtý zásah, bylo o postupujícím jas­no.

Náchod 4:2 Jaroměř
Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

KLM PU – Play-off, čtvrtfinále, 4. zápasy

2:2
[10:2] – [5:0] – [3:4sn] – [2:5]

Souboj v Kotlině přinesl dramatickou zápletku a nečekaný výsledek. Začátek byl podle předpokladů, hosté šli do vedení a vytvářeli si další přiležitosti. Jenže v koncovce byli bezradní a domácí mladíci postupem času vyrovnali hru a začali střílet i branky. Ještě v první třetině skóre otočili, a ve druhé třetině přidali pojiišťovací branku. Kohouti se radovali v zápase ještě jednou, domácí vzápětí kontrovali a dokázali zápas dovést do vítězného konce. Zachovali si tak naději na semifinále, o dalším programu soutěže se tak rozhodne v neděli v České Třebové.

Havlíčkův Brod B 5:2 Česká Třebová
Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

3:1
[1:0] – [4:5sn] – [7:1] – [6:4]

Hokejisté Slovanu zvládli čtvrtý duel na ledě v Litomyšli a slaví postup do semifinále. Tentokrát se nenechali zaskočit domácím týmem, a celý zápas si udržovali mírný náskok. Litomyšl se ale nevzdala a podařilo se jí ve třetí části dokonce vyrovnat. Na obrat však domácím již nezbyly síly, Slovan přidal pátý zásah a tím rozhodl o třetí výhře a postupu.

Litomyšl 4:6 Moravská Třebová
Třetiny: 1:2, 2:2, 1:2. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4, 4:6.

KLM PU, skupina 9–11, 4. kolo

Polička 11:4 Chotěboř
Třetiny: 2:2, 5:1, 4:1. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 8:3,, 8:4, 11:4.

Večerní zápas přinesl bezstarostný hokej a navíc patnáct branek. Hosté se v Poličce rychle rozkoukali a vedli o dvě branky. Domácí stihli vyrovnat a ve druhé třetině vyprodukovali rovných pět branek. A protože si střelecký apetit udrželi i v poslední třetině, mohli se radovat z dvouciferného výsledku.

Napsáno: 14. 2. 2017, 22:29 | Přečteno: 745x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |