Předposlední kolo Hradecka rozhodlo, nadstavba pro Č. Třebovou

Již pouze dvě kola zbývaly hokejistům na Hradecku k odehrání základní části. Po dnešním, již předposledním, kole je jasné, že baráž se bude letos týkat hokejistů Nové Paky, kteří doplní Jičín, jenž má jasno už od středy. Zároveň poznáme i složení čtvrtfinálových dvojic play-off. Pardubicko vidělo rovněž zajímavé souboje, jež určily vítěze nadstavbové části, jimiž jsou hokejisté České Třebové.

KLM HK – 8. kolo

Jaroměř 4:2 Nová Paka
Třetiny: 3:1, 1:1, 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Souboj o všechno nezačal pro hosty zrovna ideálně. Po deseti minutách měli tříbrankové manko, a to určilo ráz celého zápasu. Navíc v domácí brance stál gólman Navrátil a ten byl pro hosty velkou překážkou. Hosté tak letos nenaváží na loňské umístění a zahrají si společně s Jičínem baráž s týmy KSM o účast v příštím ročníku.

Nový Bydžov 12:1 Hronov
Třetiny: 1:1, 7:0, 4:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 12:1.

Po vyrovnané úvodní třetině rozjeli domácí nevídaný střelecký koncert, který se nakonec zastavil na dvanácti brankách. Střelecky zazářil zejména Hlaváček, autor pěti branek. Stadion tak po siréně může slavit postup do play-off, jež se ještě v polovině soutěže zdál jako utopie.

Třebechovice 4:8 Dvůr Králové n. Lab.
Třetiny: 2:0, 2:5, 0:3. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:8.

Další souboj s takřka shodným průběhem podstoupil vedoucí tým tabulky na ledě v Třebechovicích. Domácí totiž v 25. minutě vedli o tři branky, pak ale hosté přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a za tři minuty bylo vyrovnáno. Ještě jednou šli domácí do vedení, ovšem hosté do sirény otočili skóre, a ve třetím dějství již vývoj kontrolovali.

Jičín 2:3 Náchod
Třetiny: 0:0, 2:2, 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Ani v předposledním kole nedokázali hokejisté Jičína využít svůj led k výhře. V utkání s Náchodem sice dvakrát vyrovnali náskok protivníka, vyrovnaný stav však svítil na ukazateli do 57. minuty, kdy se hosté radovali potřetí, a tento stav již na ukazateli zůstal až do konce.

Dnešní kolo tak definitivně určilo další podobu soutěže. Hokejisté Dvora a Náchoda si zajistili přímý postup do semifinále play-off, na opačném pólu si Paka a Jičín zahrají baráž. Ve čtvrtfinále play-off, které se hraje na 2 výhry se potkaji:
Jaroměř – Nový Bydžov
Hronov – Třebechovice

KLM PU, skupina 1–6, 8. kolo

Česká Třebová 4:2 Moravská Třebová
Třetiny: 1:0, 0:1, 3:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Kohouti si díky dnešní výhře připsali prvenství i v nadstavbové části a do bojů o titul půjdou z první příčky. Zápas se Slovanem byl dlouho nerozhodný, až v 45. minutě se domácí diváci mohli radovat z vedení, které vzápětí ještě Kohouti navýšili. Hosté reagovali snížením, ale domácí si výhru nedali vzít.

Hlinsko 8:3 Choceň
Třetiny: 5:2, 2:1, 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 8:3.

Vše podstatné se odbylo v první třetině. Domácí vlétli do zápasu jako velká voda, a v první třetině nastříleli pět puků do soupeřovy svatyně. Hosté sice snížili a snažili s výsledkem něco udělat, ale více než na korekci výsledku to nestačilo.

Chrudim 4:5 Světlá n. Sáz.
Třetiny: 1:1, 0:3, 3:1. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5.

Nadějný úvod domácí neudrželi a zkušený tým hostů si ve druhé třetině za svoji aktivitu vysloužil obrat v zápasu. Chrudimští zvedli hlavu, zvýšenou aktivitou se dostali zpět do zápasu, vyrovnat se jim však nepodařilo a hosté si odváží všechny body za těsnou výhru.

KLM PU, skupina 7–11, 8. kolo

Havlíčkův Brod B 3:6 Litomyšl
Třetiny: 1:2, 0:2, 2:2. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:6.

Domácí si dnes mohli přiblížit postup do play-off, souboj s Litomyšlí se jim však hrubě nevydařil. Hosté se v každé třetině radovali ze dvou branek, a protože domácí dvě třetiny hledali cestu jak skórovat, vezou si zpět výhru, která jim dává jistotu účasti v bojích o přeborníka.

Polička 5:2 Ledeč n. Sáz.
Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Utkání dvou nejhorších týmů soutěže lépe zvládli hráči domácího Spartaku. Na první úspěch domácích ještě Ledeč zareagovala, ale to bylo v zápase pouze jednou. Domácí pak navyšovali vedení, hosté pouze korigovali.

Napsáno: 22. 1. 2017, 19:06 | Přečteno: 929x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |