Bitva o play-off vrcholí

Patnáctý lednový den roku 2017 přinesl další várku zápasů v krajské lize. Hradecko spěchá do cíle základní části, zbývají pouhé tři kola, a vrcholí zejména boj o play-off a vyhnutí se baráži. Pardubicko rovněž směřuje k play-off, po dnešku zbývá z nadstavby odehrát o kolo více než na Hradecku. Z výsledků zaujme vysoká prohra Paky v Hronově, Bydžov dlouho sahal po výhře proti lídru tabulky. V jižní části pokračuje trápení Chocně, dnes nestačila na Mor. Třebovou. Kaňkou je nedohrané střetnutí v Hlinsku.

KLM HK – 27. kolo

Nový Bydžov 4:5pp Dvůr Králové n. Lab.
Třetiny: 2:1, 2:0, 0:3 – 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4 – 4:5.

Domácí stále nemají jistotu play-off a dnes proti lídru tabulky nebyli daleko od překvapení. Hosté dvě třetiny prospali, ve třetí části zapli naplno a vymazali tříbrankové manko. Navíc v nastavení ukončili zápas vítěznou brankou.

Jaroměř 3:5 Náchod
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Souboj o druhou příčku a tím i přímý postup do semifinále svedl v okresním derby proti sobě Jaroměř a Náchod. Po vyrovnané úvodní třetině měli ve zbytku zápasu trochu více ze hry hosté, domácí se sice dvakrát přiblížili na jednobrankový rozdíl, více však domácí nevytěžili a k semifinále mají zatím blíže hosté z Náchoda.

Hronov 10:3 Nová Paka
Třetiny: 5:2, 2:1, 3:0. Průběh utkání:

Hosté po nadějných výkonech selhali na ledě Hronova, a o play-off tak budou muset naplno bojovat. Domácí definitivně potvrdili účast ve vyřazovacích bojích.

Třebechovice 5:1 Jičín
Třetiny: 2:0, 1:1, 2:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Také v tomto duelu se radovali domácí hokejisté, kteří mohou slavit účast v play-off, naopak situace Jičína se stává kritickou. Ani dnes totiž hosté nebodovali, stihli pouze snížit vedení domácích, ale to bylo z jejich strany vše.

KLM PU – skupina 1–6, 6. kolo

Chrudim 4:9 Česká Třebová
Třetiny: 0:2, 1:3, 3:4. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:8, 2:8, 2:9, 4:9.

Zápas v Chrudimi měli pod kontrolou hostující Kohouti. Domácí drželi krok do 27. minuty, pak inkasovali potřetí a tím bylo vše jasné. Lídr tabulky si zapisoval jeden úspěch za druhým, domácí se dostali ke slovu až v závěru zápasu.

Choceń 1:7 Moravská Třebová
Třetiny: 0:3, 0:1, 1:3. Průběh utkání: 0:7, 1:7.

Čtyři stovky diváků v Chocni sledovali opět selhání svých barev. Domácím se dnes vůbec nic nedařilo, naopak hosté v herní pohodě snadno došli k výraznému vítězství. Spartak se dočkal alespoň čestné branky, to je asi jediné pozitivum utkání.

Hlinsko 3:5 nedohráno Světlá n. Sáz.
Třetiny: 2:1, 1:4 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5

Zápas byl ukončen v čase 36:41 za stavu 3:5 pro hosty. Hlinsko mělo lepší vstup, navíc v úvodu druhé třetiny odskočilo na dvoubrankový rozdíl. Hosté si vzali oddechový čas a pak zahájili stíhací jízdu. O osudu utkání tak rozhodne STK.

KLM PU – skupina 7–11, 6. kolo

Polička 7:4 Chotěboř
Třetiny: 4:0, 1:3, 2:1. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 7:3, 7:4.

Domácí Spartak se odpoutal od posledního místa v tabulce, pro hosty znamená prohra komplikaci v boji o play-off. Výsledek se zrodil v první části, kdy domácí hosty smetli z ledu. Druhá část byla ve znamení snahy hostí, ovšem stihli pouze snížit, více jim Polička nedovolila.

Ledeč n. Sáz. 4:7 Litomyšl
Třetiny: 0:3, 2:2, 2:2. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:7, 4:7.

Střetnutí v Ledči rozlousklo tajenku o vítězi hned v první třetině. Domácí ji totiž odehráli v útlumu a střelecké křeči, naopak hosté proměnili tři šance v branky. Od druhé části se situace na ledě srovnala, nicméně Litomyšl kontrolovala náskok a vedení si uhájila. Drží tak stále naději na play-off.

Napsáno: 15. 1. 2017, 18:59 | Přečteno: 1198x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |