První kolo v Novém roce 2017 přineslo nečekané výsledky

Čtvrtý den roku 2017 se odehrála další porce zápasů v KLM. A zejména na Náchodsku se děly věci. Poslední Paka veze body z Náchoda, Bydžov z Jaroměře, a k senzaci se dlouho schylovalo v Jičíně, Dvůr však na poslední chvíli odvrátil první prohru v sezoně. Pardubicko vidělo také zajímavé duely, zaujme zejména jasná výhra Moravské Třebové nad Českou Třebovou. Malá raritka: tři zápasy skončily shodným výsledkem 6:1.

KLM HK – 24. kolo

Jičín 3:4 Dvůr Králové n. Lab.
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

Až v 57. minutě odvrátili hráči vedoucího týmu tabulky první prohru v soutěži. V té chvíli totiž vyrovnali na 3:3. Předtím sice obrátili zápas ve svůj prospěch, ale domácí nešli do kolen, vyrovnali a v polovině třetí třetiny šli znovu do vedení. Závěr zápasu pak vyšel Dvoru na jedničku, když 67 sekund před sirénou přidali čtvrtý a jak se později ukázalo, i vítězný gól.

Náchod 4:6 Nová Paka
Třetiny: 1:2, 2:2, 1:2. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:6, 4:6.

Poslední tým tabulky si nečekaně vyšlápl na loňského přeborníka a získal tak důležité body v boji o vyhnutí se baráži. Domácí dlouho nemohli najít recept na překonání hostí, ale když v těsně za polovinou zápasu dvěma rychlými góly vyrovnali, zdálo se, že dojde k obratu. Opak byl však pravdou, hosté odpověděli čtvrtým gólem a hned v úvodu třetí části přidali během 35 sekund pátý a šestý úspěch, na což již domácí neodpověděli.

Třebechovice 7:4 Hronov
Třetiny: 3:1, 1:2, 3:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4.

První zápas v lednu vyšel domácím nad očekávání. Krátce po polovině první třetiny totiž vedli o tři branky a tím položili základ k výhře. Hosté sice v dalším průběhu utkání dvakrát snížili na rozdíl gólu, k vyrovnání stavu je však Třebechovice nepustili a v závěru navýšili brankový rozdíl.

Jaroměř 4:7 Nový Bydžov
Třetiny: 0:3, 1:2, 3:2. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6, 4:6, 4:7.

Předposlední tým tabulky zahájil boj o účast v play-off ve velkém stylu. Na jaroměřském ledě vedl v polovině zápasu o pět branek a tento náskok v poklidu kontroloval. Domácí se vzepjali až v závěru, kdy dvě branky během 15 sekund znamenaly snížení na dva góly, další snahu ale udusil třetí zásah hostujícího Kubišty, jenž tak dovršil hattrick.

KLM PU – skupina 1–6, 3. kolo

Světlá n. Sáz. 6:1 Chrudim
Třetiny: 1:0, 3:0, 2:1. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

První novoroční utkání vyšlo domácím na jedničku. Celý zápas měli hru pod kontrolou, hosté dnes nepředvedli výkon, který by stačil na body. Rozhodující úsek hry se odehrál ve druhé desetiminutovce druhé třetiny, kdy se Světlá třikrát radovala. Závěrečná třetina již přinesla pouze kosmetickou úpravu skóre.

Moravská Třebová 8:1 Česká Třebová
Třetiny: 0:0, 5:0, 3:1. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.

Souboj Třebových patřil jednoznačně domácímu Slovanu. Po bezbrankovém úvodu totiž domácí jako první protrhli střeleckou smůlu a pak už branky na kontě hostí pomalu přibývaly. Ve druhé části se Slovan radoval pětkrát a poslední část se již dohrávala z povinnosti. Vedoucí tým tabulky se tak může radovat pouze z čestné branky.

Choceň 6:1 Hlinsko
Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Utkání v Chocni vyznělo jasně pro domácí celek. V první třetině hosté sice korigovali a další šance nevyužili, od druhé třetíny měl Spartak vývoj zápasu ve svých rukách a skóre postupně narůstalo. Hosté si na první výhru v novém roce musí počkat minimálně do neděle.

KLM PU – skupina 7–11, 3. kolo

Litomyšl 6:1 Havlíčkův Brod B
Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Také v Litomyšli se raduje domácí celek, který si tak připsal důležité body v boji o play-off. Brodská rezerva dnes nedokázala čelit domácím hráčům a navíc postrádala štěstí v koncovce.

Ledeč n. Sázavou 4:6 Polička
Třetiny: 2:2, 2:3, 0:1. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6.

Nejnapínavější a nejvyrovnanější duel se odehrál v Ledči mezi posledními dvěma týmy tabulky. Lépe zahájili hosté, domácí ve druhé třetině skóre otočili. Poslední Polička ovšem zvedla hlavu a tříbranková šňůra znamenala další obrat zápasu. Domácí ještě snížili a usilovali o vyrovnání, hosté však pečetili šestým gólem.

Napsáno: 4. 1. 2017, 19:34 | Přečteno: 857x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |