BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

První část na Pardubicku skončila

Čtrnáctý prosincový den byla na Pardubicku dohrána první část soutěže. Poznáme tak šest jistých účastníků play-off, o zbylá dvě místa se střetne zbývající pětice v další části. Na poslední chvíli se do šestky prodrala Chrudim, naopak oči pro pláč zůstaly brodské rezervě. Na Hradecku se hrály tři duely, nečekaný výsledek se zrodil v Bydžově, kdy si poslední tým tabulky poradil s Novou Pakou.


Článek obsahuje komentářů

KLM HK – 21. kolo

Jaroměř 2:4 Dvůr Králové n. Lab.
Třetiny: 1:0, 1:4, 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Tradiční derby se v první polovině utkání vyvíjelo lépe pro domácí barvy. Jaroměř měla dvakrát k dispozici nejtěsnější náskok, ovšem v ani jednom případě nedokázala odskočit do trháku. Hosté si zkušeně počkali na svoji chvilku a k obratu jim stačilo deset minut ve druhé třetině, kdy tři branky znamenaly obrat v zápase. Poslední část hry se nesla ve znamení snahy domácích o korekci, lídr tabulky však komplikace nepřipustil.

Třebechovice 3:4 Náchod
Třetiny: 0:1, 3:1, 0:2. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.

Vývoj jako na houpačce nabídlo divákům utkání v Třebechovicích. Začátek a konec patřil hostům, zbytek zápasu měli pod kontrolou domácí. Ti ale neudrželi slibné dvoubrankové vedení a v poslední třetině jim všechny body vyfoukli hosté.

Nový Bydžov 6:2 Nová Paka
Třetiny: 3:1, 2:1, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2.

Souboj posledních týmů tabulky přinesl hladkou výhru domácímu týmu. Paka sice dobře odstartovala, Bydžov však do kolen nešel, a ještě v první třetině skóre otočil. Snaha hostí končila u branky domácích, sice ve druhé třetině Novopačtí snížili na rozdíl gólu, více se jim nepovedlo a Bydžov trestal. V tabulce se tak oba týmy srovnaly se stejným bodovým ziskem.

Utkání Hronov – Jičín (7:4) bylo předehráno již 23. 11. 2016.


KLM PU – 22. kolo

Hlinsko 2:7 Chrudim
Třetiny: 0:1, 0:3, 2:3. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:7.

Chrudimští zvládli derby v Hlinsku a na poslední chvíli se vyšvihli na šestou příčku, jež jim zaručuje účast v play-off. Zlomové momenty přišly krátce po polovině utkání, kdy hosté třemi zásahy rozmetali naděje domácích na body a udělali tak rozhodující krok k výhře. Poslední část přinesla jen korekci výsledku z obou stran.

Havlíčkův Brod B 1:2 Polička
Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Domácím mladíkům stačil k jistotě play-off bod, ale nakonec nezískali ani jeden a musí čekat na výsledek z Hlinska. Brod se sice ujal vedení, ale ještě do přestávky hosté vyrovnali a krátce po polovině utkání vsítili druhou branku. Na hokejky domácích se přilepila nervozita a šance tak zůstaly nevyužity. Hosté, byť se představili s torzem týmu, si odváží nečekanou výhru.

Chotěboř 5:3 Choceň
Třetiny: 3:1, 0:0, 2:2. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Poslední utkání základní části zvládli lépe hokejisté Chotěboře, a to zejména vydařené pasáži v úvodní třetině, kdy nejprve vyrovnali vedení soupeře a vzápětí další dva góly přinesly rozhodující náskok. V poslední třetině se sice Spartak přiblížil na rozdíl gólu, v power-play hostí ale domácí přidali pátou branku.

Světlá n. Sáz. 8:0 Česká Třebová
Třetiny: 2:0, 2:0, 4:0. Průběh utkání: 8:0.

Souboj druhého s prvním zvládli na jedničku domácí hokejisté. Lídr tabulky za celý zápas nedokázal najít recept na překonání strážce domácí branky a tak si vezou domů debakl. Na pořadí v tabulce však dnešní výsledek již nemá žádný vliv.

Litomyšl 7:2 Ledeč n. Sáz.
Třetiny: 2:0, 2:2, 3:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 7:2.

Souboj týmů, jejichž osud byl znám již před posledním kolem, přinesl poklidný průběh a jasnou výhru domácího týmu. Hosté se potýkali po celý zápas s koncovkou, naopak domácí měli střelecký apetit a diváci se tak mohli radovat z výhry.


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 14. 12. 2016, 19:33 | Přečteno: 996x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus