Boj o šestku na Pardubicku vrcholí

Třetí adventní neděle byla opět ve znamení soubojů v krajské lize. Na Pardubicku vrcholí boj o prvních šest míst v tabulce, po dnešku známe pětici účastníků, o posledním se rozhodne ve středu mezi brodskou rezervou a Chrudimí. Hradecko rovněž pokračovalo další porcí zápasů, z výsledků zaujme hladká výhra Jaroměře v Náchodě, díky ní má Dvůr v čele již patnáctibodový náskok.

KLM HK – 20. kolo

Náchod 2:5 Jaroměř
Třetiny: 0:3, 0:1, 2:1. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

Vše podstatné se v derby odehrálo již v první třetině, kdy hosté třikrát zaskočili domácí celek. Ten se dlouho nemohl dostat do hry, povedlo se mu to až v poslední třetině, kdy sice dva góly slibovaly drama, k němu ale nedošlo, hosté potvrdili výhru pátým gólem.

Dvůr Králové n. Lab. 11:4 Nový Bydžov
Třetiny: 1:1, 6:1, 4:2. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 10:3, 10:4, 11:4.

Souboj prvního s posledním začal nečekaně, když v polovině úvodní části šli hosté do vedení. Domácí dlouho hledali klíč k bydžovské brance, do sirény vyrovnali, na navýšení skóre si diváci museli počkat až do dalších minut. Pak se přece jen projevila herní vyzrálost a kvalita lídra tabulky, který postupně navyšoval skóre.

Nová Paka 5:6 Hronov
Třetiny: 1:1, 1:4, 3:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 5:6.

Domácí nezvládli další zápas na vlastním ledě a jejich situace začíná být na pováženou. Začátek se přitom pro Paku vyvíjel slibně, ovšem jakmile hosté po několika sekundách od druhé branky ve své síti vyrovnali, začala se karta obracet. Hosté pětibrankovou šňůrou otočili kormidlo zápasu, a tím rozhodli o své výhře. Domácí vykřesali v polovině třetí třetiny šanci na body, během 210 sekund se zásluhou hattricku Krska přiblížili na rozdíl gólu, vyrovnání se však nedočkali.

Jičín 3:4 Třebechovice
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Souboj Jičína s Třebechovicemi přinesl vyrovnaný souboj, jehož rozuzlení se diváci dočkali až v samotném závěru, kdy už se zdálo, že zápas spěje do prodloužení. Třebechovičtí 97 sekund před koncem vsítili čtvrtou branku, na kterou Jičín již nenalezl odpověď.

KLM PU – 21. kolo

Choceň 6:3 Chrudim
Třetiny: 2:2,1:1, 3:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 6:3.

Důležitý souboj pro oba týmy zvládli lépe domácí hokejisté, hosté nedokázali své vedení udržet. Utkání lépe začali Choceňští, rychle vedli o dvě branky a hosté střídali brankáře. Další šance domácí nevyužili a ke slovu se dostali i Chrudimští. Do první sirény stihli vyrovnat, a ve druhé třetině šli dokonce do vedení. Pak se domácí probrali z mrákot, a zápas nabral očekávaný směr. V poslední třetině Spartak přidal tři branky, hosté tak musí v posledním kole vyhrát na ledě v Hlinsku a spoléhat na zaváhání brodské rezervy doma s poslední Poličkou.

Hlinsko 2:6 Světlá n. Sáz.
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:5. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6.

Dvě třetiny vyrovnaného zápasu byly k vidění v Hlinsku. Krátce po zahájení třetí třetiny šli hosté do vedení, které za chvíli stvrdili třetím gólem. Pak se ještě domácí nadechli k dramatu, snížili na rozdíl gólu, více jim však Světelští nedovolili. Do závěrečné sirény stihli hosté ještě tři branky a vezou domů jasnou výhru.

Česká Třebová 6:3 Havlíčkův Brod B
Třetiny: 1:0, 4:0, 1:3. Průběh utkání: 5:0, 5:3, 6:3.

Po dvou třetinách měl vedoucí tým tabulky pětibrankový náskok a vypadalo vše jednoznačně. Hosté se ke slovu dostali v první polovině třetí třetiny a výsledkem byly tři puky v domácí brance. Další góly ale nepřidali, Kohouti v závěru pečetili šestým gólem další výhru.

Ledeč n. Sáz. 3:4 Moravská Třebová
Třetiny: 0:0, 1:2, 2:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Až do 37. minuty drželi domácí hubený jednobrankový náskok a hosté pálili jednu šanci za druhou. V uvedeném čase ale prolomili střeleckou smůlu a výsledkem byly dva góly za 26 sekund. Ledeč ve třetí části vyrovnala, jenže znovu inkasovala v krátkém časovém sledu a opět dvakrát. Tentokrát již domácí odpovědět nedokázali.

Polička 1:4 Litomyšl
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Derby v Poličce domácí nezvládli a přenechali všechny body hostům z Litomyšle. Vyrovnaný stav svítil na ukazateli pouze několik minut ve druhé třetině, pak se podruhé prosadili hosté a protože domácím se v koncovce vůbec nedařilo, v poslední třetině si Litomyšl výhru pojistila.

Napsáno: 11. 12. 2016, 16:47 | Přečteno: 926x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |