BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

První prohra České Třebové, série Hlinska trvá

Druhá adventní neděle byla zaškrtnuta v diářích příznivců krajské ligy. Další dějství soutěže přineslo první porážku v normální hrací době České Třebové, úspěšnější byla její moravská jmenovkyně. V souboji o první šestku se daří Hlinsku, naopak Litomyšl a nyní i Chotěboř pomalu vyklízí pozice. Zápasy na Královéhradecku se dnes obešly bez většího překvapení, i když poslední Bydžov dlouho sahal po bodech v Třebechovicích a Paka dlouho trápila lídra ze Dvora.


Článek obsahuje komentářů

KLM HK – 18. kolo

Dvůr Králové n. Lab. 7:4 Nová Paka
Třetiny: 3:1, 1:1, 3:2. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 7:4.

Zápas se dlouho odvíjel podle očekáváných not. Domácí si udržovali dvoubrankový náskok, ale hosté vůbec nepůsobili odevzdaným dojmem. V úvodu třetí třetiny dokonce během 41 sekund vyrovnali a začínalo se od začátku. Lídr tabulky se přecejen vrátil v polovině této části do vedení a to do závěrečné sirény ještě navýšil.

Náchod 5:4 Hronov
Třetiny: 2:1, 2:2, 1:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4.

Tradiční derby přineslo těsnou výhru poslednímu přeborníkovi. Utkání zahájili lépe hostující hráči, domácí však v dalším průběhu vývoj otočili. Do třetí třetiny drželi domácí těsný náskok, a hned v úvodu přidali pátý, pojišťovací gól. Hronov sice za malou chvilku odpověděl, ale ve zbytku utkání už hosté neměli přesnou mušku a domácí tak udrželi těsnou výhru.

Jičín 4:6 Jaroměř
Třetiny: 1:2, 1:3, 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5, 4:6.

Domácí dnes nestačili na Jaroměř, a nevyužili tak možnost ji přeskočit v tabulce. Ujali se sice vedení, ale hosté předvedli čtyřgólovou šňůru a to byl zásadní moment v celém utkání. Jičín ještě zvýšeným úsilím snížil na rozdíl branky, vyrovnání však nepřišlo a v závěru přidali hosté šestý zásah.

Třebechovice 3:2 Nový Bydžov
Třetiny: 1:2, 0:0, 2:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Souboj posledních celků tabulky se dlouho lépe vyvíjel pro poslední Bydžov. Ten se po půlminutě ujal vedení, které zákrátko ještě navýšil a domácí dlouho hledali cestu k úspěchu. Sice se jim povedlo snížit, ovšem další branky nepřišli. Domácí se nakonec dočkali až ve třetí třetiny, kdy nejprve vyrovnali a v polovině třetiny se poprvé v zápasu dostali do vedení. Hosté již nedokázali zareagovat a přes slibný vývoj se vrací domů s prázdnou.


KLM PU – 19. kolo

Moravská Třebová 7:4 Česká Třebová
Třetiny: 3:3, 1:0, 3:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3, 6:4, 7:4.

První prohra vedoucího týmu tabulky v základní hrací době se narodila na ledě v Moravské Třebové. Hned první třetina přinesla brankovou přestřelku, kdy diváci viděli hned šest branek, rovnoměrně na obou stranách. Od druhé třetiny převzali otěže zápasu domácí, jimž další tři branky zajistili cenný skalp vedoucího týmu tabulky. Kohouti sice snížili, Slovan však komplikace nepřipustil.

Světlá n. Sáz. 3:0 Havlíčkův Brod B
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0. Průběh utkání: 3:0.

V derby Vysočiny se na první branku čekalo takřka 35 minut. Naštěstí pro domácí fandy se radovaly jejich barvy a ještě do druhé přestávky zvedali Světelští ruce nad hlavu ještě jednou. Poslední část již nepřinesla žádné komplikace do výsledku a tak se Světlá raduje ze třech bodů a čistého konta. Hosté se dnes potýkali s koncovkou a o šestku budou muset ještě zabojovat.

Litomyšl 1:4 Hlinsko
Třetiny: 1:1, 0:1, 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Zlepšenou formu Hlinska dnes poznali na své kůži hokejisté z Litomyšle. Jejich soupeř totiž naposledy poražen odešel 9. 11. a v následujících šesti zápasech vybojoval 17 bodů, i když čtyřikrát hrál na venkovních kluzištích. Díky tomu se Hlinečtí posouvají tabulkou, naopak pro Litomyšl bude těžké uvažovat o první šestce. O výsledku dnes rozhodla druhá třetina, kdy hosté šli do vedení a to již udrželi až do závěrečné sirény.

Polička 7:6 Chotěboř
Třetiny: 2:0, 3:4, 2:2. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 6:4, 6:6, 7:6.

Překvapení kola se zrodilo na ledě poslední Poličky, kde si domácí hokejisté po dramatickém průběhu poradili s týmem z Chotěboře. Polička měla v 27. minutě k dispozici tříbrankové vedení, o to ale během chvíle přišla. Těsně před druhou sirénou šli domácí opět do vedení, a když na začátku třetí třetiny přidali šestý gól, vypadalo vše slibně. Hosté si nemohou dovolit ztrácet body, a tak bylo zanedlouho opět vyrovnáno. Pět minut před koncem se Polička radovala posedmé a na to již hosté odpovědět nedokázali. Tato prohra je tak pomalu posouvá mimo první šestku.

Ledeč n. Sáz. 4:3pp Choceň
Třetiny: 0:1, 1:0, 2:2 – 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3 – 4:3.

Další nečekaný výsledek se zrodil v Ledči nad Sázavou, kde se představil tým z Chocně. Ten sice vyhrál první třetinu, jenže v dalším průběhu hosté tahali za kratší konec a dotahovali vedení soupeře. Ve třetí třetině se jim to dvakrát povedlo, díky tomu zápas pokračoval v prodloužení, tady se již ale radovali domácí hráči, kteří si připisují prémiový bod.


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 4. 12. 2016, 20:11 | Přečteno: 1235x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus