Další kolo KLM: Hlinsko vyplenilo Moravskou

Poslední listopadový den patřil opětovně krajskému hokeji. Na osmi stadionech se bojovalo o body do tabulky. Hradecko má stále neomezeného vládce v týmu Dvora, který po dnešku znovu navýšil náskok. Na Pardubicku se dlouho trápila vedoucí Třebová s Chotěboří, překvapení se zrodilo v Moravské Třebové, která nestačila Hlinsko.

KLM HK – 17. kolo

Dvůr Králové n. Lab. 6:1 Jičín
Třetiny: 2:1, 3:0, 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

Souboj ve Dvoře byl poměrně jasnou záležitostí domácího favorita. Hosté sice bleskově zareagovali na první gól, když v přesilovce vyrovnali, pak vše pevně třímali osud duelu v rukou domácí. Ve druhé třetině navýšili svůj náskok a zápas se pak v poklidu dohrál.

Hronov 1:3 Třebechovice
Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Brankově chudý zápas předvedli divákům na hronovském ledě domácí a soupeř z Třebechovic. Na první branku se čekalo až do 27. minuty, kdy se sice radovali domácí, to však bylo z jejich strany v tomto zápase vše. V polovině utkání hosté srovnali, a 20 vteřin před druhou sirénou šli dokonce do vedení. Poslední část hry se nesla ve snaze o vyrovnání, hosté však pečetili v závěru třetím gólem.

Nový Bydžov x:x Jaroměř
Odloženo pro nemoc domácích – náhradní termín 7. 12. 2016 v 18:00

Nová Paka – Náchod (4:3pp) předehráno

KLM PU – 18. kolo

Česká Třebová 5:3 Chotěboř
Třetiny: 0:1, 2:2, 3:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3.

Dvě třetiny trápení a poslední ve znamení velkého obratu, to byl střet Kohoutů s týmem z Chotěboře. Hosty nezlomila ani ztráta dvoubrankového vedení, a ještě ve druhé přestávce si v šatně užívali vedení. Domácí začali obracet vývoj hry krátce po zahájení třetí části, a když v polovině třetiny šli poprvé do vedení, čtyři stovky diváků si oddechli. Hosté usilovali o vyrovnání, definitivu přinesl až pátý gól pět sekund před koncem zápasu.

Moravská Třebová 1:3 Hlinsko
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Hodně nečekaný výsledek se zrodil na pomezí Čech a Moravy. Domácí totiž zaváhali proti tradičnímu soupeři z Hlinska, jež si díky výhře notně vylepšil vyhlídky na umístění v první šestce. Zápas se lámal v polovině třetí třetiny, kdy se hosté ujali vedení a domácí již nenalezli recept na zvrat v utkání.

Litomyšl 3:7 Světlá n. Sáz.
Třetiny: 0:1, 0:1, 3:5. Průběh utkání: 0:5, 3:5, 3:7.

Dvě třetiny střelecké bídy a na závěr střelecký uragán – to byl zápas v Litomyšli. První dvě třetiny ovládali hru zejména oba gólmani, diváci tak za 40 minut viděli pouhé dvě branky. Vše si obecenstvo vynahradilo až ve třetí části. Hosté sice nejprve utekli na rozdíl pěti branek, pak se dostali ke slovu i domácí, kteří za 89 sekund dosáhli tří branek a hostům začalo být horko. Jsou však zkušeným týmem a výhru si přecejen pohlídali. Domácím se tak rozplývá naděje na první šestku.

Chrudim 6:3 Havlíčkův Brod B
Třetiny: 0:2, 5:0, 1:1. Průběh utkání: 0:2, 6:2, 6:3.

Domácím se letos příliš nedaří a musí hodně bojovat, aby udrželi naději na play-off. Jenže souboj s letošním nováčkem, který je příjemným oživením soutěže, jim zkraje vůbec nevycházel. Hosté totiž vsítili dvě branky, a pro domácí to vůbec nevypadalo dobře. Rozhodující úsek utkání přišel před koncem druhé třetiny, kdy domácí předvedli šňůru čtyř branek v rozmezí 119 sekund. To byl zásadní moment zápasu, který Chrudimští nakonec zvládli a udrželi naději na místo v první šestce.

Choceň 7:5 Polička
Třetiny: 3:1, 3:3, 2:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5.

Po debaklu proti České Třebové měli domácí jediný úkol – vyhrát. Soupeřem jim sice byl poslední tým soutěže, ale byli to právě hosté, kteří se jako první radovali z gólu. Domácí stroj se rozjížděl pomaleji, pak však přišla šňůra čtyř branek. Hosté rozhodně nešli do kolen, dvakrát stáhli náskok domácích na rozdíl branky. Více se jim nepovedlo, a tak mohli domácí slavit zisk bodů.

Napsáno: 30. 11. 2016, 19:47 | Přečteno: 1087x | Kategorie: Sezona 2016-17 | Napsal: petr |