Až poslední kolo poslalo do finále Mělník

Dramatické rozuzlení si připravila skupina B kvalifikace o II. ligu v posledním kole. Hned tři týmy totiž měli šanci poprat se o účast v finálovém dvojutkání. Z postupu se nakonec radují hokejisté Mělníku, o jejichž prvenství při rovnosti bodů se Dvorem rozhodl lepší rozdíl v celkovém skóre.

SKUPINA A

Slovan Louny – Letci Letňany 6:7
Třetiny: 3:3, 0:1, 3:3. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7, 6:7.

Poslední utkání již nemohlo na postupu Jihočechů nic změnit a tak se hrál otevřený zápas se spoustou branek. Úvod vyšel lépe domácím hokejistům, jenže své vedení dlouho neudrželi a Letci vývoj otočili. Louny dlouho drželi naději na body, v závěru však hosté těsný náskok udrželi.

POŘADÍ:
1. DS Č. Budějovice 4/12 (25:10), 2. Letňany 4/6 (19:23), 3. Louny 4/0 (17:28).

SKUPINA B

Stadion Cheb – Dvůr Králové n. Lab. 7:8

Brankovou přestřelku přinesl i zápas na západě Čech. Hosté měli před posledním kolem šanci na postup do finále, ale domácí nedali svoji kůži lacino a po celý zápas byli v zápase na dostřel. Hosté nakonec o výhře rozhodli až 49 sekund před koncem utkání, kdy vsítili osmý gól, ale ani ten jim nestačil k prvenství ve skupině.

Lomnice n. Pop. – Mělník 1:4
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Prvenství si vybojovali hokejisté Mělníku, kteří tak získali právo vyzvat ve finálovém dvojutkání českobudějovický DavidServis. Poslední duel začal kvůli potížím s rolbou později, na vedoucí branku hostí domácí sice odpověděli, ale ještě ve druhé třetině si Mělník vytvořil rozhodující náskok. Po závěrečném hvizdu tak mohla naplno propuknout radost hostujícího týmu.

Napsáno: 27. 3. 2016, 23:54 | Přečteno: 1758x | Kategorie: Kvalifikace 2015-16 | Napsal: petr |