BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

Sezona KLM Pardubicka pohledem čísel

Před několika týdny jsme přinesli číselný přehled z poslední sezony KLM na Hradecku. Dnes přinášíme podobný náhled na události v jižní části kraje. Níže v článku tedy naleznete sumář údajů z poslední sezony. Pro vyhledání dalších údajů použijte příslušné filtry ve statistické sekci.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ

základní část

1. Prachař, Pavel 82 (42+40)
2. Beránek, Pavel 55 (10+45)
3. Žák, Jaroslav 54 (27+27)

Tradiční jména se objevují na čele pořadí kanadského bodování základní části. S drtivým náskokem se nejproduktivnější hráč rekrutuje z týmu Chocně, která ale letos v další části selhala. Třetí místo obsadila ikona světelského hokeje, které k lepšímu umístění chybělo více odehraných zápasů, neboť odehrál o 6 zápasů méně než jeho protivníci.

play-off + pohár Vl. Martince

1. Fúzik, Jakub 24 (18+6)
2. Pilavka, Rostislav 24 (17+7)
3. Ondráček, Radislav 24 (11+13)

Pořadí ve druhé části opanovali hráči týmů, jež se představili v pohárové soutěži, a to zejména díky většímu počtu odehraných duelů. Z mužstev v play-off se nejvíce dařilo hráčům Světlé, nejproduktivnější bylo trio Žák, Včela P. a Kubát – 22, resp. 18. bodů.


KANONÝŘI

základní část

1. Prachař, Pavel 42
2. Kišš, Marek 31
3. Řehulka, Martin 30

Žebříček nejlepších střelců v základní části nepřineslo rovněž žádné velké překvapení. Všichni tři jsou již tradičně v popředí této statistiky, a také letos potvrdili své kvality. Z pohledu vítězných branek byl nejlepším hráče světelský Žák se 6 vítěznými góly, nejvíce přesilovkových branek si připsalo hned trio hráčů, Prachař, Vlček (Česká Třebová) a Ondráček (Lanškroun), kteří využili hned 8 situací. V oslabení se také dařilo třem borcům a sice Prachař Tomáš (Choceň), Fousek (ZH Pardubice) a Řehulka (Mor. Třebová) se čtyřmi góly.

play-off + pohár Vl. Martince

1. Fúzik, Jakub 18
2. Pilavka, Rostislav 17
3. Szilva, Vladimír 14


NAHRÁVKY

základní část

1. Beránek, Pavel 45
2. Prachař, Pavel 40
3. Jindřich, Ladislav 31

Pořadí nejlepších asistentů se velmi podobá konečnému pořadí produktivity, pouze si zástupci Chocně prohodili pořadí. Na třetí příčku se vklínil zástupce pardubické Závodky, Ladislav Jindřich, který připravil 31 branek pro své spoluhráče.

play-off + pohár Vl. Martince

1. Včela, Ondřej 14
2. Ondráček, Radislav 13
3. Škarýd, Miroslav 13

Druhou část soutěže zvládl v této kategorii světelský Ondřej Včela se 14 nahrávkami. Zbylé dvě pozice obsadili hráči týmů, jež bojovali v pohárové soutěži, měli tedy k dispozici více zápasů. Oběma borcům k lepšímu umístění chyběla shodně jedna nahrávka.


TRESTNÉ MINUTY

základní část

1. Dolinský, Michal 94
2. Tomín, Roman 91
3. Včela, Ondřej 88

Bilanci trestů v první části sezony opanoval zástupce Světlé nad Sázavou, i když druhému v pořadí, skutečskému Tomínovi, chyběly pouhé tři minuty. Tento hráč si také připsal tři tresty do konce utkání, což je nejvíc ze všech. Třetí do party je opět hráč „sklářů“, který si k nezbytným hokejovým kvalitám a bodům, také odseděl poměrně slušnou porci trestů.

play-off + pohár Vl. Martince

1. Štěpánek, Radim 61
2. Klusoň, František 59
3. Boruch, Jan 58

Ve druhé části soutěže si nejvíce trestných minut připsali hokejisté z týmů v pohárové soutěži, i když např. zástupce Chotěboře Fibikar si připsal 57 minut a to v pouhých 6 duelech. Prvenství zde patří Štěpánkovi z Hlinska, jemuž úspěšně sekundovali Klusoň s Boruchem.


BRANKÁŘI

základní část

1. Koubský, Michal 93,48%
2. Vydržel, Lukáš 91,75%
3. Mahdal, Michal 91,35%

Stejně jako i jiné kategorie, tak i brankářské statistiky patřily zástupci týmu ze Světlé n. Sázavou. Gólman Koubský totiž předváděl vynikajicí výkony, o čemž svědčí jeho procento úspěšnosti. Neméně dobře si vedl i jeho kolega Zvolánek, který na čtvrtém místě překročil rovněž devadesátiprocentní úspěšnost. Na medailových stupních se objevují i dvě nová jména, která strážily svatyně obou týmů z Třebové, a měli velký vliv na umístění svých týmů v I. části soutěže.

play-off + pohár Vl. Martince

1. Koubský, Michal 94,37%
2. Vydržel, Lukáš 94,24%
3. Vašátko, David 92,59%

I ve druhé části soutěže udržel gólman Světlé vysokou laťku svých výkonů a úspěšnost ještě vylepšil skoro o jedno procento. Také díky tomu se hokejisté ze Světlé mohou radovat z vítězství v krajské lize. Druhá část vyšla rovněž i zástupci moravskotřebovského týmu Vydrželovi, a třetí příčku si pro sebe ukořistil gólman Poličky Vašátko, jenž byl rovněž oporou svého týmu.

Tolik v krátkosti k poslední sezoně. Bližší údaje naleznete v naší statistické části, kde si může data filtrovat podle svých preferencí.

Ohodnoťte článek
1 | 2 | 3 | 4 | 5
Průměr- 4.42


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 29. 5. 2014, 19:11 | Přečteno: 43245x | Kategorie: Sezona 2013-14 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus