BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

Sezona KLM Hradecka očima čísel

Hokejové dění v kraji skončilo již před nějakým časem, a tak je nyní trochu času na rekapitulaci a trocha statistických údajů z posledního ročníku. Pravidelní čtenáři s námi sledovali vývoj a průběh bojů, které přinesly také různé statistické údaje. Pojďme se tedy podívat na sezonu i z tohoto pohledu. Kompletní přehled naleznete po navolení příslušných filtrů v naší statistické sekci.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ

základní část

1. Chytráček, Petr 49 (27+22)
2. Weiss, Petr 41 (16+25)
3. Ježek, Petr 38 (17+21)

Pomyslný stupeň vítězů této kategorie ovládlo trio „Petrů“. Všichni tři patří k základním stavebním kamenům svých celků, a své schopnosti i zkušenosti prodali i v právě skončené sezoně. V příštím ročníku poznáme nového vítěze této kategorie, neboť Trutnov postoupil do II. ligy.

play-off

1. Praus, Tomáš 10 (3+7)
2. Krupka, Martin 9 (4+5)
3. Weiss, Petr 9 (3+6)

Statistika play-off je trochu zkreslena nestejným počtem zápasů díky vývoji sezony. Nejvíce bodů nastřádal zástupce Nového Města, který se tak na závěr své kariéry může těšit z titulu nejproduktivnějšího hráče play-off 2013–14. V závěsu za ním se umístili hokejisté z Jičína, kteří byli v play-off rovněž hodně produktivní. Pro zajímavost – druhému v pořadí stačilo naskočit do třech zápasů!!!


KANONÝŘI

základní část

1. Chytráček, Petr 27
2. Hubáček, Jiří 22
3. Luštinec, Jakub 19

Pořadí střelců nepřineslo žádné výraznější překvapení, trio nejlepších prokazuje stabilně své schopnosti. Hronovský Hubáček má na svém kontě také nejvíce vítězných branek, jeho 8 gólů znamenalo vždy výhru jeho týmu. Bilanci přesilovkových gólů ovládli společně Chytráček (TRU) s Ježkem (NME), oba zaznamenali shodně osm zásahů v početní výhodě. Naopak v početní nevýhodě se celkem pět (!!) hráčů dokázalo dvakrát gólově prosadit – jmenovitě to jsou: Šimoníček a Perůtek (TRU), Petr (NAC), Kollmann (NPA) a Kysela (JIC).

play-off

1. Zvolenský, Petr 6
2. Nový, Radek 5
3. Řehák, Jan 5

Obsazení medailových příček v této kategorii je poněkud překvapivé, ale jen na první pohled. Vítězem se stal zástupce týmu Nové Paky, kterému se v play-off docela dařilo a nebyl daleko od postupu do finále soutěže. I druzí dva hokejisté již patří k těm zkušenějším a letošní vyřazovací část je zastihla v dobré formě. Novoměstský Řehák navíc díky dvěma vítězným brankám ovládl i tuto část statistik. Přesilovky se nejvíce dařily hronovskému Hornyšovi, který v této situaci vsítil tři branky. Naopak v oslabení žádná branka v play-off nepadla.


NAHRÁVKY

základní část

1. Weiss, Petr 25
2. Chytráček, Petr 22
3. Ježek, Petr 21

Takřka shodné pořadí jako v produktivitě zaznamenala bilance nejlepších gólových asistentů. Jediný rozdíl je první příčce, kde nejvíce nahrávek nasbíral jičínský Weiss a o tři nahrávky přeskočil trutnovského Chytráčka. V sezoně jsme sledovali i počty druhých asistencí – v této statistice vládl hokejista Hronova Jiří Hubáček, který byl osmkrát uveden v zápise jako druhý nahrávač.

play-off

1. Praus, Tomáš 7
2. Weiss, Petr 6
3. Krupka, Martin 5

Také statistika play-off v této kategorii se příliš neliší od celkové produktivity. Stejný počet nahrávek jako třetí v pořadí zaznamenali ještě Kysela (JIC) a Kodym (NME), ovšem pro třetí místo Krupky hovoří menší počet odehraných utkání.


TRESTNÉ MINUTY

základní část

1. Ježík, Zbyněk 125
2. Javůrek, Pavel 106
3. Ersepka, Jakub 100

Nelichotivou statistiku „zlých mužů“ pro letošek opanoval jaroměřský Ježík, který si v základní části zároveň připsal i nejvyšší počet dvou (35) a desetiminutových (3) trestů. Nejvyšší počet trestů do konce utkání si připsala dohromady pětice hokejistů. Na druhé straně se gentlemany stali dva hokejisté z Náchoda, Škoda a Špetla, kteří si v základní části neodseděli na trestné lavici vůbec nic a to při 26 startech z 28 utkání.

play-off

1. Sucharda, Jaroslav 45
2. Kozák, Jakub 38
3. Hradecký, Vít 38

V play-off strávil nejvíce času na trestné lavici zástupce Nové Paky. Jako jediný totiž stihl inkasovat všechny typy trestů (2, 5, 10 a DKU), což mu vyneslo primát v této kategorii. Ostatní z řad pronásledovatelů takové „štěstí“ neměli.


BRANKÁŘI

základní část

1. Luňák, Filip 93,35%
2. Navrátil, Jiří 91,50%
3. Biegl, Zdeněk 90,95%

Základní část patřila zejména týmu z Náchoda, který se mohl spolehnout na nejvyrovnanější brankářskou dvojici v soutěži. Oba gólmani totiž předváděli velmi kvalitní výkony a mohou se tak pyšnit nejvyšší úspěšností mezi brankáři, kteří odchytali alespoň 40% utkání (tj. 10,5 utkání). Absolutně nejvyšší průměr ovšem v základní části dosáhl velezkušený Radovan Biegl, který ve dvou zápasech předvedl 94,59% úspěšnost.

play-off

1. Biegl, Radovan 97,32%
2. Kudrna, Ladislav 95,02%
3. Biegl, Zdeněk 92,65%

Finálová část soutěže ukázala naplno kvality veterána v brance Trutnova, který se ukázal jako hlavní strůjce vítězství zelenobílých v soutěži. Ve čtyřech utkáních play-off totiž přiváděl útočníky soupeře do úzkých a inkasoval pouhé tři branky. I zbylí dva gólmani se mohou chlubit svými čísly a patřili k oporám svých týmů.

Ještě jednou připomínám, že kompletní pořadí naleznete v naší statistické sekci po navolení přislušných filtrů. Obdobný pohled na Pardubicko přineseme v příštích dnech.

Ohodnoťte článek
1 | 2 | 3 | 4 | 5
Průměr- 4.4


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 3. 5. 2014, 18:13 | Přečteno: 40100x | Kategorie: Sezona 2013-14 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 11 | Admin
comments powered by Disqus