PLAY-OFF: První výhry Náchoda a Trutnova, Choceň jen o 7. místo

Ve stínu probíhající olympiády běží naplno i boje o tituly krajských přeborníků. Na Hradecku se pokračuje ve velmi rychlém tempu, po pátečních čtvrtfinále se dnes hrály první semifinálové souboje, výhry slavily domácí týmy. Na Pardubicku jsou v plném proudu také semifinálové duely, hokejisté Světlé a Moravské Třebové mohou v dalším dějství slavit finálovou účast. Překvapením je kolaps Chocně, která dnes nezvládla nájezdy proti České Třebové a bude hrát jen o 7. místo.

PLAY-OFF – SEMIFINÁLE

1/0
[7/0]

Vítěz základní části zvládl první semifinále na jedničku. Na tři góly z první třetiny domácí navázali i v zbývajícím průběhu zápasu a připsali si vcelku jednoznačnou výhru. Hosté dnes nechali střeleckou mušku zřejmě doma, v dalším zápase musí bezpodmínečně přidat, pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování sé­rie.

Náchod 7/0 Nová Paka
Třetiny: 3/0 – 2/0 – 2/0.

1/0
[2/1]

Druhé semifinále nabídlo daleko vyrovnanější podívanou. Hosté vůbec nepůsobili odevzdaným dojmem a tak měli domácí co dělat. Po bezbrankové první části se sice Trutnovští ujali vedení, nicméně hosté vyrovnali a v závěru druhé a úvodu třetí části měli několik dobrých šancí na vstřelení branky. Pak domácí celek zvedl hlavu a odměnou mu byl vítězný gól v polovině poslední třetiny, hostům pak nepomohla ani power-play.

Trutnov 2/1 Nové Město n. Met.
Třetiny: 0/0 – 1/1 – 1/0.

O 5. MÍSTO

V prvním zápase o 5. příčku dali domácí zapomenout na nevydařenou sérii s Novou Pakou. V úvodní části si vypracovali dvoubrankový náskok, ve druhé ovšem museli čelit náporu hostí a jejich snížení. Nakonec tlaku odolali a v poslední třetině přidali pojistku na výhru v podobě dvou branek.

Jičín 5/2 Hronov
Třetiny: 2/0 – 1/2 – 2/0.

BARÁŽ O KLM

Zápolení o dvě příčky v příštím ročníku KLM dnes dospělo do své poloviny. Nejblíže k postupu mají hokejisté Nového Bydžova, kteří dnes dokázali porazit hokejisty Jaroměře. Zápas poznamenala inzultace rozhodčího necelých 19 sekund před koncem zápasu od hráče hostů – uvidíme, jak s tím naloží STK. Ve druhém zápase nedali Třebechovice šanci dvorským Tamborům a připsali si první výhru v baráži.

[1/2] – [7/1] – [8/5]

Třetí zápas série začal pro domácí šokem. Hosté totiž dali zapomenout na domácí debakl, a po první třetině vedli o tři branky. Ve stejném duchu pokračovala i druhá třetina, nicméně domácí dokázali náskok hostí snížit. Poslední část přinesla velký obrat, Světlá šestkrát skórovala a vzala hostím takřka vyhrané utkání. V dalším zápase tak může Světlá slavit postup do finále.

Světlá n. Sáz. 8/5 Litomyšl
Třetiny: 0/3 – 2/1 – 6/1.

2/1
[7/1] – [1/2 PP] – [8/2]

Zápas v Třebové byl takřka shodnou kopií prvního měření sil v play-off. Po vcelku vyrovnaných dvou třetinách přišel v úvodu poslední části kolaps hostí, který domácí během třech minut potrestali čtyřmi góly. Tím si domácí vytvořili pohodlný náskok, ze kterého rezultuje mečbol před čtvrtým zápasem.

Moravská Třebová 8/2 Chotěboř
Třetiny: 1/0 – 2/2 – 5/0.

O 5. – 8. MÍSTO

Velkým šokem skončil dnešní program pro hokejisty Chocně. Po výhře v České Třebové dnes domácím stačila i remíza k souboji o páté místo, místo toho ale domácí svému soupeři podlehli rovněž o branku a tak o vítězi rozhodovaly nájezdy. V nich byli Kohouti úspěšnější a mohou tak usilovat o páté místo. Soupeřem jim budou hráči Chrudimi, kteří i dnes nabídli divákům brankové hody a zatížili konto Závodky třinácti góly.

Chrudim 13/3 ZH Pardubice
Třetiny: 5/1 – 3/0 – 5/2.

Choceň 4/5 Česká Třebová
Třetiny: 1/0 – 2/2 – 1/3, nájezdy 0:1

POHÁR VL. MARTINCE

Pohárová skupina nabídla dva zápasy, ve kterých si Lanškroun bez problému poradil s Ledčí – hrálo se již v pátek. Neděle přinesla duel v Poličce, kde v prvních dvou třetinách byli hosté ze Skutče domácím vyrovnaným soupeřem. Závěr však vyšel lépe domácím, kteří si pojistili vedení v tabulce.

Průměr- 4.3

Napsáno: 16. 2. 2014, 18:30 | Přečteno: 33518x | Kategorie: Sezona 2013-14 | Napsal: petr |