PLAY-OFF: Vrchlabí má mečbol, na jihu postup Chrudimi a Třebové

Také sedmnáctý únorový den byl vyhrazen pro krajský hokej. V obou krajích probíhaly vzrušující duely play-off. Na Hradecku se před opět skvělou návštěvou (1920 diváků!!!) hrálo druhé finále, a také podruhé se radují Vrchlabští, kteří tak mohou v příštím zápase rozhodnout o obhajobě titulu. Na Pardubicku se hrály rozhodující zápasy čtvrtfinále, postup si zajistily oba domácí týmy, Chrudim a Moravská Třebová.

FINÁLE

0/2
[6/7sn] – [4/5]

Vyprodaný vrchlabský stadion viděl opět dramatický a vyrovnaný zápas. Lepší vstup měli sice domácí hráči, ovšem hosté, vědomi si prohry v prvním duelu, dokázali ve druhé třetině vývoj zápas dokonale obrátit. Zápas gradoval v poslední třetině, kdy Vrchlabí v úvodu snižilo, aby šest minut před koncem zásluhou Fořta vyrovnalo. Když už se zdálo, že se bude podruhé prodlužovat, tak 48 sekund před koncem skončilo nahození domácího hráče díky teči jednoho z trutnovských zadáků v brance a mohli propuknout oslavy druhé výhry v sérii. Stadion tak má mečbol a může již ve středu obhájit krajský titul.

Vrchlabí 5/4 Trutnov
Třetiny: 2/1 – 0/3 – 3/0.

o 3. místo

0/2
[5/6 sn] – [3/5]

Také v duelu o bronz může být ve středu rozhodnuto. Hronov dokázal i podruhé v sérii porazit Nové Město a má tak blíže ke třetí příčce. Dnes se lámal chléb v poslední třetině, v prvních dvou sice domácí vedli, hosté ale pokaždé srovnali. Třetí část již patřila domácím, kteří si tak důrazně řekli o bronzový stupínek.

Hronov 5/3 Nové Město n. Met.
Třetiny: 2/2 – 1/1 – 2/0.

o 5. místo

1/0
[7/1]

První zápas o konečné páté místo zvládli lépe hokejisté Jičína. Těm vyšel lépe úvod zápasu a až do poloviny utkání měli k dispozici dvoubrankový náskok. Rozhodující moment přišel v polovině utkání. Domácí nejprve přidali třetí úspěch, a vzápětí měli hosté šanci korigovat z trestného střílení. To nevyužili, a hned po přestávce inkasovali počtvrté. Zápas pak již domácí kontrolovali a ještě přidali další branky.

Jičín 7/1 Nová Paka
Třetiny: 2/0 – 1/1 – 4/0.

o 7. místo

0/2
[3/5] – [2/5]

Hokejisté Jaroměře obsadí v letošním ročníku soutěže konečné 7. místo, hráči Třebechovic pak osmou příčku. Dnes o výsledku rozhodla úvodní část po které domácí vedli již 4:0, zápas si již domácí pohlídali. Třebechovičtí asi budou chtít na letošní play-off zapomenout, nevyhráli v něm totiž ani jeden zápas.

Jaroměř 5/2 Třebechovice
Třetiny: 4/0 – 0/1 – 1/1.

O pohár předsedy VV KSLH

Z nedělních pohárových zápasů byla největší pozornost upřena do Náchoda, kde se v přímém souboji střetli domácí se Dvorem. V sázce je vítězství v poháru, a také případně možnost účasti mezi krajskou elitou v příštím ročníku, kam se při případném postupu vítěze soutěže do II. ligy podívá právě vítěz poháru. Dnes měli domácí od začátku více ze hry, a dokázali to i vyjádřit brankově. O držiteli poháru tak rozhodnou poslední kola.

[2/4] – [3/1] – [4/2]

Rozhodující čtvrtfinále přineslo nakonec postup domácímu týmu. Ten dal zapomenout na prohru z minulého týdne, a zejména díky vydařené prostřední části dokázal přetlačit houževnatého soupeře. Chrudimští tak postupují do semifinále krajské ligy, kde změří síly s dalším dnešním postupujícím z Moravské Třebové.

Chrudim 4/2 ZH Pardubice
Třetiny: 1/1 – 2/0 – 1/1.

2/1
[4/5] – [7/4] – [5/3]

Také Moravská Třebová dnes odvrátila blamáž a zejména díky poslední části postoupila do semifinále. Hosté ovšem ani ve třetím zápase neprodali kůži lacino a po dvou třetinách drželi vyrovnaný stav. Jenže hned v úvodu poslední třetiny inkasovali počtvrté a tím ztratili celý zápas i sérii. Domácí ještě výsledek a postup pojistili pátým gólem.

Morav. Třebová 5/3 Hlinsko
Třetiny: 1/1 – 2/2 – 2/0.

Ohodnoťte článek
1 | 2 | 3 | 4 | 5
Průměr- 4.21

Napsáno: 17. 2. 2013, 20:08 | Přečteno: 36824x | Kategorie: Sezona 2012-13 | Napsal: petr |