BK Havlíčkův Brod BBK Nová PakaHC Baroni OpočnoHC HlinskoHC ChotěbořHC Chrudim HC JaroměřHC JičínHC Kohouti Česká TřebováHC Ledeč nad SázavouHC LitomyšlHC NáchodHC Slovan Moravská TřebováHC Spartak ChoceňHC Spartak PoličkaHC Světlá nad SázavouHC WIKOW HronovSK TřebechoviceStadion Nový Bydžov

Sezona KLM HK očima čísel

Hokejové mantinely v kraji již utichly před několika týdny a my se nyní můžeme v krátkosti podívat na to, jak vypadala sezona z hlediska čísel a statistik. Díky úsilí a šikovnosti našeho spolupracovníka Miloše Brabce již máme kompletně zpracovanou právě skončenou sezonu v obou krajích. Dnes tedy začneme malé ohlédnutí na Hradecku, obdobný pohled samozřejmě přineseme i z Pardubicka.

A nyní se již ponořme do víru čísel, a začneme u nejsledovanějších kategorií. Začneme produktivitou, střelci, nahrávači, podíváme se i na gólmany či tresty…

Nejproduktivnější hráč KLM HK: Martin FILIP (VRC) 64 bodů
Jednou z nejvýraznějších osobností, která brázdila v uplynulé sezoně krajská kluziště, byl bezesporu tento veterán, působící v dresu přeborníka z Vrchlabí. Ve dvaatřiceti duelech nasbíral celkem 64 bodů za 23 branek a 41 nahrávek, což představuje bilanci dvou bodů na zápas. Také jeho zásluhou vystoupal celek z Podkrkonoší až na vrchol.
Další pořadí:
Hubáček (HRO) 59, Ježek (NME) 58, Franců Ma. (HRO) 51, Šejnoha (NAC) a Šakarov (HRO) 50 …
Celkové pořadí produktivity

Nejlepší kanonýr KLM HK: Petr JEŽEK (NME) 30 branek
Další výrazná postava krajské ligy, kapitán vicemistra z Nového Města, si v letošní sezoně připsal na své konto 30 branek. Stejného počtu dosáhli Hubáček (HRO) a Šejnoha (NAC), ovšem novoměstskému ostrostřelci stačilo na tuto metu 28 zápasů, což je nejméně z uvedené trojice.
Další pořadí:
Hubáček (HRO) a Šejnoha (NAC) 30, Potůček (NME) 29, Franců Ma. (HRO) 26 …
Celkové pořadí střelců

Nejlepší nahrávač KLM HK: Martin FILIP (VRC) 41 nahrávek
Hokejový přehled a nepřeberné množství zkušeností z řady různých ligových soutěží znamenalo pro tohoto borce i primát nejlepšího nahrávače v krajské lize, který v každém zápase, do kterého zasáhl, připravil min. jednu branku. Spolu s novoměstským Prausem si připsal i největší počet druhých asistencí – celkem 13.
Další pořadí:
Hubáček (HRO) 29, Ježek (NME) 28, Šakarov (HRO) a Petr (NAC) 27 …
Celkové pořadí nahrávačů

Nyní se ještě chvíli zastavme u statistiky gólů a podívejme se detailněji na úspěšnost hráčů při různých herních situacích.

VÍTĚZNÉ GÓLY
Statistiku vítězných branek neovládl nikdo z týmů první šestky, ale zástupce hokejového Jičína Lukáš Zörkler, jehož šest branek následně vedlo k vítězství. Kvarteto hráčů zaznamenalo v sezoně celkem pět branek, které se ukázaly jako vítězné. Zde je máme: Jakubec a Oppelt (oba VRC), Polák (TRB) a Zmítko (DVK).

GÓLY V PŘESILOVCE
Stejně jako celkovou bilanci střelců, tak i tuto kategorii vyhrál Petr Ježek (NME), který v početní výhodě zaznamenal celkem 11 branek v sezoně. O jednu méně si připsali Felcman (OPO), Filip (VRC), devět gólů mají na svědomí Polák (TRB) a Franců Ma. (HRO)

GÓLY V OSLABENÍ
Nejen v přesilovkách, ale i v oslabení padají branky v krajské lize. Tuto disciplínu v minulé sezoně ovládl novoměstský Jiří Janoušek, který v početní nevýhodě dokázal čtyřikrát překonat soupeřova brankáře. O jeden zásah méně docílil Vencl (SEM), dvě branky v oslabení zaznamenalo dokonce třináct hráčů…

NEJEFEKTIVNĚJŠÍ HRÁČ
Na závěr bodovacích statistik se podívejme na tuto kategorii. Trochu záhadný název neznamená nic jiného, než celkový průměr bodů z odehraných zápasů. Tuto kategorii opanoval hráč, jenž se do krajské ligy vrátil v průběhu sezony ze zahraničního angažmá a sice Miroslav Fišer, který dosáhl v 19 startech na 42 bodů, což představuje průměr 2,21 bodu na zápas. Další místa na pomyslném stupni vítězů obsadili známá jména – Ježek (NME) 2,07 a Filip (VRC) 2,00.

BRANKÁŘI

I v právě skončené sezoně jsme sledovali výkony mužů s maskou. Jelikož se i ze strany klubů poměrně výrazně zlepšilo uvádění jejich zásahů, máme tak přesnější pohled na jejich statistiky. Tuto kategorii (stejně i tresty) zatím sledujeme z pohledu jednotlivých částí sezony. A jak to tedy letos na Hradecku vypadalo..?

Základní část

Nejvyšší úspěšnost zákroků: Petr LOCHMAN (TRB) 92,92%
Gólman mužstva z pod Orebu se stal nejúspěšnějším gólmanem základní části soutěže, zároveň se může pyšnit i nejnižším průměrem obdržených branek v odehraných zápasech (2,20). Jen o něco málo horšími čísly se může pochlubit gólman Nového Města Josef ČÁP (92,08% a 2,50), který ve svých 18 letech udivil vyrovnaností a kvalitou svých výkonů, když do svého zranění držel Spartak na čele tabulky. Třetí příčku v této části sezony obsadil již ostřílený Zdeněk BIEGL z Vrchlabí (90,51% a 2,76)
Celkové pořadí brankářů základní části

Finálová skupina

Nejvyšší úspěšnost zákroků: Zdeněk BIEGL (VRC) 93,20%
Ve finálové skupině opanoval vedoucí příčku gólman vítěze krajské ligy. Navázal tak na loňské vydařené představení v dresu Hronova a stejně jako loni se může těšit z krajského titulu. Stejně jako v základní části, je na druhé příčce zástupce Nového Města, tentokrát ale Martin BLÁHA (90,48%), který se do branky vrátil po zranění až v této části sezony. Bronzový stupínek je v držení hronovského Petra SVOBODY (87,30%).
Celkové pořadí finálové skupiny

Skupina 7–12

Nejvyšší úspěšnost zákroků: Pavel ŠKOP (DVK) 92,42%
Ve skupině útěchy se nejlepší bilancí v tomto ohledu pyšní strážce branky dvorských Tamborů. V jeho těsném závěsu jsou oba strážci branky Jičína, kteří si mezi sebe rozdělili rovným dílem porci zápasů. Jak Ondřej ŠEC (91,67%), tak i Lukáš BENEŠ (90,85%) patřili k oporám svého celku a mají zásluhu na celkovém umístění svého týmu.
Celkové pořadí skupiny 7–12

TRESTY

Na závěr našeho malého ohlédnutí se podíváme na statistiku trestných minut. Také zde jsou k dispozici některá zajímavá čísla.

Základní část

Nejvyšší počet trestných minut: Jakub ERSEPKA (NPA) 83 TM
Hráč Nové Paky se může „pochlubit“ nejvyšším počtem trestných minut, které obdržel během 22 zápasů základní části. Zároveň byl i nejčastějši potrestaným hráčem, který musel 29× na trestnou lavici s dvouminutovým trestem. Druhým nejtrestanějším hráčem první části sezony byl Vondřejc (NAC) s 78 minutami a třetí Mojžíš (NBY) s 72 minutami. Tomuto hráči stačilo k zisku třetího místa odehrát pouze 13 zápasů…
Pořadí trestů základní části

Finálová část

Nejvyšší počet trestných minut: Marek MACH (JAR) 57 TM Statistiku trestů ve finálové skupině ovládli zejména hokejisté Jaroměře, kteří v první desítce trestů mají hned 7 zástupců. Hlavní zásluhu na tom především domácí duel s Vrchlabím, kde se to tresty jen hemžilo. Druhé místo patří Jiráskovi (JAR) s 53 TM a třetí je vrchlabský Hlaváč se 40 TM.
Pořadí trestů ve finálové části

Skupina 7–12

Nejvyšší počet trestných minut: Jakub ERSEPKA (NPA) 56 TM
Také v této části byl nejtrestanějším hráčem zástupce Nové Paky. Jen o minutu méně strávil na hanbě Gois (SEM), třetí místo patří Louženskému (NBY) s 47 minutami.

Na závěr našeho povídání ještě jeden malý sumář, a to kolik hráčů se v jednotlivých týmech představilo během sezony. Největší počet hráčů se představil v dresu Nového Bydžova (38), o jednoho borce méně nasadila Nová Paka (37). Jaroměř použila 31 hokejistů, trio celků Opočno, Vrchlabí a Dvůr nasadil 30 hráčů. Zbylé celky využily v sezoně méně než 30 hráčů a to Jičín 29, Hronov a Třebechovice 28, Nové Město 26 a nejméně hráčů jako již tradičně využil Náchod – 25.

Tolik dílčí výtah ze statistik. Pro bližší zkoumání můžete využít odkaz na statistiky, a díky filtrům si můžete vytvořit svůj pohled na dění v krajském hokeji.

Ohodnoťte článek
1 | 2 | 3 | 4 | 5
Průměr- 3.98


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 31. 3. 2012, 13:47 | Přečteno: 30303x | Kategorie: Sezona 2011-12 | Napsal: petr |
comments powered by Disqus
Komentáře: 0

Zatím žádný příspěvek, tak začni ty:-)

Přidej komentář
Jméno
Web
Mail
Kontrola Zadejte číslo pět
Text

:-)
:-D
:-(
|-/
:-[]
;-)
8-|
8-o
Zde formátuje Texy! (syntaxe)
 • Příklad formátování příspěvku:

  **Tlustě**
  *Kurzíva*
  "Odkaz":http://neco.cz nebo http://neco.cz (i www.neco.cz)
  /---code php
  php kód
  \---

 • Pro odeslání zprávy můžete použít klávesovou zkratku Alt+S. (Podporují jen některé prohlížeče)
 • HTML znaky budou převedeny na entity.
 • Vyjadřujte se tu jako doma, ať víme jak to u Vás vypadá.
 • Odkazy začínající http:// budou automaticky převedeny na odkazy , nepoužívejte však v jednom příspěvku více jak 3 - to dělají jen spam roboti:-)
Petr Lukášek | ICQ-250-791-967 | RSS | Všechna práva vyhrazena. Kopírování, rozmnožování, zveřejňování a citace jsou možné pouze s uvedením zdroje, příp. odkazu. | Šlape na miniRS | Styl HKO3 | Počet SQL dotazů: 13 | Admin
comments powered by Disqus